Wpis z mikrobloga

Nawiązując dalej do http://www.wykop.pl/wpis/9522420/po-kilku-dniach-nauki-gry-i-przygotowania-do-wojny/

i zrzutu, który wstawiam. Stworzyłem 3 pupetty (po save dla zabawy) Polskę, Czechosłowację (Czechy właściwie) i Austrię. Te dwa ostatnie rozumiem, bo anektowałem te ziemie więc mogę je "uwolnić". Problem jest z Polską. Należy teraz normalnie do Osi a przed podbojem była w Aliantach. Pytanie czemu podbita Polska została anektowana (możliwość stworzenia puppet country) a nie okupowana? Screen z poprzedniego wpisu (teren Polski nie zakreskowany - to by była okupacja). Oglądając inne gry powinna być w Aliantach (rząd na uchodźstwie) a jej tereny okupowane. Wtedy jest opcja jaka okupacja ma być, a u mnie w zakładce z polityką nie mam żadnego okupowanego państwa.

Coś źle zrobiłem? Ktoś się zna?

#heartsofiron #hoi3 #bojowkaparadox #paradox #europauniversalis
źródło: comment_tr4WSqZermc1jc0VJoYoeWDHY5m8cfy9.jpg
  • 10
@Marpop:

Pytanie czemu podbita Polska została anektowana (możliwość stworzenia puppet country) a nie okupowana?


Moje przypuszczenie to niska national unity u Polski, albo po prostu losowo AI Polski wybrało jakąś niehistoryczną opcję kiedy wojna była przegrana. Więc to raczej nie twoja sprawka, ale dawno już w hoi 3 nie grałem.

Coś źle zrobiłem?


Ale po co robić puppety to nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@konriiii: pupetty zrobiłem tak żeby zobaczyć, będę grał na save przed tym

ale dziwne trochę jest to że po tym IC (PP) się nie zmniejszyły a od tych państw są zawsze jakieś dodatkowe dywizje
@Marpop: Po uwolnieniu jak najbardziej IC powinno się zmniejszyć. Tylko nie wiem czy od razu to następuje, czy kiedy gra "zaskoczy".Ale chyba od razu. A, jeszcze jedno- zależy też od zniszczeń wojennych. Uwalnianie państwa od razu po wojnie z tymże państwem nie ukaże ci ile miałbyś IC gdybyś pozwolił przemysłowi się odbudować.
@konriiii: zostawić tak z tą Polską czy wczytać grę? wygląda to na jakiś błąd albo przypadek bo na szybko podbiłem ponownie i jest normalna okupacja a nie aneksja

z drugiej strony aneksja znacznie lepsza chyba z tego co wiem
@Marpop: Ja radziłbym jednak wczytać grę, ponieważ takie dziwne zachowanie Polski może coś pokiełbasić w dalszych eventach, a to może uprzykrzyć klimat i wrażenia z gry :)

Edit: Tak czy owak tego sejwa z anektowaną gdzieś zostaw, przyda się kiedy lepiej ogarniesz grę.