Wpis z mikrobloga

  • 2
#niemcy #niemcywiadomosci #europa

#ciekawostki

W 2013 roku przybylo do Niemiec 127 000 osob ktore złożyło podanie o Azyl w tym roku do sierpnia juz 100 000

Największą grupą azylantow przybylych do Niemiec w 2013 roku byli obywatele :Federacji Rosyjskiej ( wielszosc Czeczenii), Syria, Serbia,Afganistan, Macedonia, Iran,Pakistan, Irak, Somalia

#emigracja
  • 9
  • Odpowiedz
@onkel: jestem teraz w Niemczech w szkole językowej i z tego co wymieniłeś nie miałam Czeczenów, Macedończyków i Irakijczyków. Resztę owszem, choć Afganka trochę naciągana, bo w zasadzie z Wysp przyjechała xD największa ciemnota umysłowa to był Somalijczyk, Pakistańczyk też inteligencją nie grzeszy, ale ciężko po jednej osobie oceniać cały naród. Do Syryjczyków nie mam zarzutów, z zachowania jak Europa, a dodam, że mam na kursie przedstawicieli obu stron konfliktu :P
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@chomi: Macedonczykow i Serbów raczej nie obaczysz , Niemcy stwierdzily ze byla Jugosławia to bezpieczny kraj i odsyłają do domu.
  • Odpowiedz
@chomi: bo jednak na inteligencje wpływa bardzo odżywianie się dzieci, a w Somalii to bieda największa na świecie, więc dzieci mają szczęście jeśli przeżyją.
  • Odpowiedz
@darck: nie wiem, może chodzi o sam poziom edukacji, o umiejętność przyswajania wiedzy. Koleś miał 40 lat i był niesamowicie nieogarnięty. Ale jak już przychodziło co do czego to wyjebywał z szowinistycznymi tekstami ;|
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@chomi: wystarczy ze wzieli slub z chorwatem, serbem czy Niemcem i juz maja prawo pobytu.

http://www.faz.net/aktuell/politik/armutseinwanderung-regierung-will-weniger-asylbewerber-vom-balkan-12847385.html

"d e Bundesregierung will die Zahl der Asylbewerber aus den Ländern des westlichen Balkans begrenzen....." czytaj dalej jak panimajesz germanski...Pisze jak byk ze beda odsylac tych z Bałkanów bądź baardzo ograniczac osoby dostajace azyl
  • Odpowiedz
@onkel: generalnie nie wiedziałam nawet, że Serbowie przyjeżdżają ze względu na azyl, co rozumiem w przypadku Syrii, ale Serbia? Większość i tak nie jest zameldowana, bo przyjeżdża do pracy przez pośredników (typu 3 miesiące w Niemczech, miesiąc w Serbii itd)
  • Odpowiedz