Wpis z mikrobloga

@Gwozdziuuu: Sabotażysta jest spoko,

Jungle Speed/Prawo Jungli (w sumie ta sama gra, ale osobiście wolę jungle speed),

Zakazana wyspa (kocham <3),

Abalone/Offboard (bardzo fajna gra przypominająca szachy, Abalone bardziej defensywna, offboard ofnsywna),

Potwory z Tokio są świetne, ale nie wiem czy się starszym spodoba :P

Dixit jst prześwietny, ale nie wiem czy bandzie chłopa przypasuje klimat :D
@6566: Cytadelę nawet posiadam, ale mówiąc szczerze gra mnie nie porwała. Może za mało grałem, ale jak dla mnie za długie są przestoje przy wybieraniu postaci oraz bardzo mało w niej interakcji.
@Gwozdziuuu: Dużo zależy od osób, szczególnie tych starszych, np. w Jungle speed potrzeba sporo refleksu, a z tym bywa różnie w okolicach 60-tki. "Potwory w Tokio" są moim zdaniem słusznym wyborem, bo człowiek ma czas do namysłu i dużo zależy od samego szczęścia.
@Gwozdziuuu: Cytadela jest bardzo słaba, a ze względu na sytuację to pasują tylko gry karciane.

Z tego powodu polecam:

The Resistance: Avalon - świetna gra polegająca na dedukcji i wbijaniu noży w plecy :)

Dixit - świetna gra na wyobraźnię

Jungle Speed jest spoko, ale to gra na refleks

Bohaterowie Wyklęci - prosta, acz z zaskakującą głębią

Szkoda, że nie ma tam One Night Ultimate Werewolf, bo to wprost idealny wybór
@Gwozdziuuu: to ja sie wypowiem o cykladach. Kiedyś moje ulubiona gra. Fajna interakcja miedzy graczami - moze byc lekko negatywna, moze być bardzo - wszystko zalezy od graczy. Licytacja i troszke (nie za duzo) losowosci. Moim zdaniem bardzo fajna gra. Jak plywanie po morzu to moze jeszcze Robinson? Ewentualnie Osadnicy (na 4 graczy).
@Gwozdziuuu: Ja na taki wyjazd bym wybrał szybkie proste gry, w które można grać po paru % ;) Czyli: Czarne historie, Dobble oraz Bang! A dzisiaj będę testować Bang! Gra kosciana ale to dopiero co wyszło i nie ma na liście.