Wpis z mikrobloga

Tak jak słyszałem przecieki od kolejarzy, cena na Pendolino do kupienia w pociągu będzie wynosiła... 249 zł. Cena jest "odstraszająca", aby nie jeździć w pociągu na stojąco (przewoźnik kolejowy nie może odmówić przejazdu mimo braku miejsc siedzących). Jednocześnie "bankomaty" z zarządu PKP IC wiedzą, że te 249 zł wielu krawaciarzy zapłaci. Spryciarze.

Biletów za 49 zł będzie po 20 na kurs Warszawa-Kraków/Katowice/Gdańsk, 59 zł Warszawa-Wrocław. Uważam, że to mało, bo bilety za 49 zł to pewniaki do sprzedania, a 20 biletów na pociąg (980 zł) nie pokryje nawet połowy kosztów utrzymania taboru (2500-3000 zł za kurs). Założę się, że najtańsze bilety będą wykupywane na miesiąc przed podróżą, kolejne po np. 89 zł pewnie również (szczególnie jak np. studenci mają zniżkę). W dniu wyjazdu będzie widać bardzo drogo.

Ja osobiście więcej niż te 89 zł za kurs nie zapłacę, inaczej pojadę TLK albo IR. W listopadzie poluję na najtańsze bilety na pierwszy kurs do stolicy, aby Warszawę pozwiedzać z dziewczyną :) Pozdrawiam z TLK Lubomirski jeżdżącego na zmodernizowanych w #pesa wagonach.

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/822594,cennik-pendolino-pelen-sztuczek-za-miejscowke-w-ostatniej-chwili-zaplacisz-piec-razy-drozej.html

#pkp #intercity #pociagi #pendolino #warszawa #krakow #katowice #gdansk
kakaowymistrz - Tak jak słyszałem przecieki od kolejarzy, cena na Pendolino do kupien...

źródło: comment_TjpDCdAacvQSVew7rcwb80KguDYvM7dT.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@kakaowymistrz: Dużo, liczyłem na 130/140. Z resztą gdzieś pisali o tym, że mniej więcej tyle ma kosztować, a tu widzę, że drabinka jak w Polskim Busie trochę. No ale też jest to sposób.
  • Odpowiedz
@kakaowymistrz: To już za ICE się płaci mniej. Za podróż około 250km trzeba zapłacić 49€ i to w zachodniej Europie, gdzie ceny są z reguły wyższe niż w Polsce. Tyle że tam takie ICE to jest standard, a nie luksus.
  • Odpowiedz