Wpis z mikrobloga

@wik5 jest już tydzień na stażu w naszym centrum serwisowym. Jego dziennik będziemy publikować z naszego profilu bo zasięg jest dużo większy.

Dzień 5


Tak jak wspominałem, odbyło się okresowe szkolenie bhp, trwało ok. 2h, no szkolenie, jak szkolenie :-P


Później wróciłem do montażu laptopów. Dziś wymiany proste, jednak wymagające rozkręcenia całego laptopa.


Wymiana złącza zasilacza - rozkręcenie całości i przekazanie koledze do przelutowania złącza.


Następnie wymiana past termoprzewodzących, czyszczenie wentylatora i złożenie laptopa.


W kolejnym - zamocowanie ramki LCD i wymiana klawiatury.


I osobliwość - DELL, którego musiałem rozkręcić prawie w całości by odłączyć dysk i zgrać dane.


Mimo, że naprawy proste, to koledzy nauczyli mnie dziś dużo o poprawnym rozkładaniu i składaniu laptopa.


Pozdrawiam, wik5

#wik5nastazu #serwispc #oswiadczenie #praca #pracbaza #poznan #wikileaks #bezsciemy #ciekaowastki #komputery
  • 6
  • Odpowiedz
bo zasięg jest dużo większy.


@naprawalaptopow: jakby tagował tak jak wy, to też by miał zasięg( ͡° ͜ʖ ͡°)

koledzy nauczyli mnie dziś dużo o poprawnym rozkładaniu i składaniu laptopa


@wik5 : a nauczyli Cię, że śrubki zawsze zostają?( ͡ ͜ʖ ͡) I co to za dell?
  • Odpowiedz
@wik5: Śrubki może nie zostają, ale przyznaj, że pewnie gdzieś ci kiedyś wypadł małe plastikowe coś, co w sumie nie pasuje nigdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Tasde: Zdarza się, że któryś z zaczepów wypadnie, ale nie ma to większego znaczenia dla spasowania laptopa ;-)
  • Odpowiedz
@wik5: To jest typowe we wszystkich urządzeniach.

Czy to twój laptop czy mój terminal mobilny, zawsze znajdzie się kawałek plastiku, którego w sumie mogłoby tam nie być.
  • Odpowiedz