Wpis z mikrobloga

hej mirki, mirki,

o co chodzi z tym manga-anime? i z tym całym japońskim hypem.

dla mnie to chała w porównaniu do Rosinskiego, Baranowskiego czy Papcia Chmiela.

Czy to znaczy, że jestem już bardzo stary?

#pytaniedomirkow #manga #anime
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adrian00: raczej bym to porównywał do komiksów dc (dc comics) czy do kreskówek amerykańskich. A nie do kinematografii zachodniej. Tej jak już przeciwstawiałbym japońskie kino a nie kreskówki czy komiksy.
  • Odpowiedz
@Tichy: Sen to Chihiro no Kamikakushi, albo po prostu "Spirited Away". Bardzo podobne do tego są na pewno pozostałe rzeczy od Hayao Miyazakiego - podobała mi się jego Nausicaa z Doliny Wiatru, Mój sąsiad Totoro, Księżniczka Mononoke i Ruchomy zamek Hauru.

raczej bym to porównywał do komiksów dc (dc comics) czy do kreskówek amerykańskich. A nie do kinematografii zachodniej. Tej jak już przeciwstawiałbym japońskie kino a nie kreskówki czy komiksy.
  • Odpowiedz
@Onikuma: Ależ proszę, kolejno od góry:

Ghost in The Shell (na 90% drugi film), szczerze polecam oba filmy i serie.

Kara no Kyoukai - seria 7 achronologicznie ułożonych filmów,
  • Odpowiedz
@Adrian00: Kojarzyłem, ale sobie nie mogłem tytułu przypomnieć :)

@daniel_w: Dzięki. Część czeka na liście do zobaczenia, ale kilku nie znałem i na tę listę teraz trafiło :)

Swoją drogą wyszukiwarka na podstawie grafiki google potrafi szybko znaleźć odpowiedź na moje pytanie :) Ale dzięki tobie nie muszę edytować obrazka i wycinać grafik ;) Jeszcze raz dzięki.
  • Odpowiedz
@Onikuma: Ja miałbym grube opory przed rozpoczynaniem oglądania na podstawie jednej klatki. Praktycznie zawsze robię trochę grubszy wywiad, coby nie marnować czasu na rzeczy które i tak mi nie przypadną do gustu.
  • Odpowiedz
@daniel_w: w kwestii polecenia nie ograniczam się do gatunków :) jeżeli komuś coś się podobało jestem skłonny się za to zabrać jeżeli czas na to pozwoli :)

Mogę ewentualnie podesłać mojego MALa

Jeżeli znasz coś co ma projekty mechów podobne do tych z Evangeliona i anime o tematyce Jazzowej to chętnie się bliżej takim tytułom przyjrzę
  • Odpowiedz
@Onikuma: Ja generalnie też nie odrzucam nic wyłącznie na podstawie gatunku, ale w połączeniu z nazwiskami stojącymi za całością, recenzjami, opisami całkiem często wywiad kończy się brakiem mojego zainteresowania. Szczególnie jeśli jest to coś długiego albo z bezlitośnie wyeksploatowanego gatunku (jak szkolne haremy na przykład). Trochę lżej traktuję to co jest aktualnie emitowane, ale wtedy nie mam oporów przed olaniem dalszego ciągu po 1-3 odcinkach.

Do wielu tytułów które mam w planach zabieram się już od dobrych kilku lat, więc tym bardziej nie spieszy mi się z dodawaniem nowych rzeczy. Ba, czasem robię przegląd i wyrzucam niektóre :P

anime o tematyce
  • Odpowiedz
@daniel_w: Bokurano wygląda ciekawie. Jest na liście :D nawet nie pamiętam kiedy dodałem :)

Ja daje szanse pierwszemu odcinkowi przy niepewnych seriach. Jak coś mnie wkurzy/nie spodoba się to daje sobie spokój.
  • Odpowiedz
@Onikuma: Lubię "zasadę 3 odcinków" i staram się ją stosować jako luźną sugestię. W większości przypadków daję szansę na rozkręcenie się, ale czasem trafię na coś takiego że od razu wiem jak wielki błąd popełniłem. Czasem poczekam nieco dłużej, szczególnie jeśli jest to coś powyżej 13 odcinków.
  • Odpowiedz