Wpis z mikrobloga

#multitool #narzedzia #noze #knifeboners

Czytałem, że nie powinno się nosić składanego noża w kieszeni, bo kurz/syf wchodzi w zawias i coś tam się niszczy. Słyszałem też, że warto przesmarować czasami zawias oliwą do broni. Ile w tym prawdy i czy można nosić nóż/multitoola w kieszeni? Zakładam, że będzie się zasyfiał - czy zwykłe opłukanie pod wodą wystarczy?
mbielejewski - #multitool #narzedzia #noze #knifeboners

Czytałem, że nie powinno się...

źródło: comment_MeJi0GYJ14rubThxQ15xnIxNOD7DIg7I.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mbielejewski: nosz swojego rat-a 1 w kieszeni od już nawet nie wiem... trzeci rok chyba leci.

Nie wiem co trzymasz w tej kieszeni żeby miało ci się zasyfić - przemywać i czyścić warto po użyciu przy którym zasyfiasz go, rozkładanie i smarowanie tylko w ekstremalnych przypadkach.

Zamiast oliwy do broni lepiej używać neutralnego smakowo i chemicznie olejku z jojoby albo oleju do scyzoryków od
  • Odpowiedz
@krsQ: @Warwick: WD40 używa się do usuwania wody, ergo jeżeli się nie rusza, zardzewiało czy coś to ok. Ale do używania na oś obrotu noża czy podkładki nie nadaje się bo szybko parcieje i nóż chodzi gorzej niż na początku - z doświadczenia mówię :D
  • Odpowiedz
@mbielejewski: noszę zawsze przy sobie, raz na rok rozbiore i wyczyszcze (chyba że po plaży to trzeba wydmuchać) smaruję bronuxem. Nic sie nie dzieje, czy to bedzie spyderco czy crkt czy leathermann powinno byc ok, to są dobre nozyki ;)
  • Odpowiedz
@mbielejewski: mam Sidekick-a - bliźniaczy model :) no jak tobie starcza to ok, po prostu w tej cenie są lepsze, fajniejsze i wygodniejsze :)

podejrzewam że to z linka będzie działać podobnie jak wd-40 czyli do bani

sprawdz serio to http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=victorinox+olej&sourceid=Mozilla-search&bmatch=seng-v6-4-default-0905

albo olejek jojoba 100%, 100ml będzie kosztować ok 30pln ale starczy ci na wieki :)
  • Odpowiedz
@Niedzwiedz87: widze ze @mbielejewski nie chce zmieniać foldera to moze ja podam swój przedział: do 100-130zl mały folder z lockiem bo szukam już dość długo i albo master cutlery albo sanremu ew. mtech ale to wszystko wygląda jakoś bazarowo. Chociaż od dobrych 5 lat mam małego foldera master cutlery i jestem bardzo zadowolony ;/
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: crkt drifter, crkt hammond cruiser, kershaw oso sweet, kershaw chill, kershaw tremor, warto jeszcze zerknąć na Enlany - takie pare które na szybko do głowy przychodzą - warto zerknąć na recenzje na youtube bo daje to pogląd rozmiaru :)

ew jeżeli podniesiesz trochę budżet to Ontario rat1 albo jego mniejsza wersja ontario rat2
  • Odpowiedz