Wpis z mikrobloga

W ramach #pokazpsa wrzucam naszego malucha :)

Jest to mało znana rasa - Rassmo (lub retro mops, mops sportowy).

Niestety rasa nie jest uznana przez FCI.

Piksel jest w 75% mopsem (ojciec champion) i 25% parsonem (matka mieszanka mopsa i parsona).

Główna różnica między rassmo a mopsem to nieco dłuższy pyszczek i łapy. Nie mają też takich problemów z układem oddechowym.

Charakter ma mopsa, bardzo dobrze reaguje na szkolenie i ludzi :)

Naszego piesa wzięliśmy od Pana Kazimierza z (chyba) jedynej hodowli rassmo w Polsce - polecam wizytę (cisza, spokój i bardzo mili ludzie) :) Urodzony 18.05.2014r.

Jeśli ktoś jest zainteresowany na pytania odpowiem w komentarzach (jutro jak wrócę do domu mogę też wrzucić jego niemiecki rodowód, więcej zdjęć).

Polecam Rassmo każdemu kto szuka nie za dużego a oddanego i kochającego psa :)

#pies #psy #mops #rassmo
blinded - W ramach #pokazpsa wrzucam naszego malucha :)

Jest to mało znana rasa - Ra...

źródło: comment_tRTlVaBalcHG1UP2S0Bz7MEgrpEkRE9D.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@thewickerman88: ciężko znaleźć poniżej 2k, my płaciliśmy lekko ponad. Była to dla nas duża kwota ale piesek będzie z nami następnych kilka(naście) lat więc dosyć długo szukaliśmy odpowiedniego i jak juz znaleźliśmy to nie było innej opcji :)

zapomniałem dodać że są trochę chudsze niż mopsy (ojciec Piksela duży byk:)).
  • Odpowiedz
  • 0
@kwmaster: wołam jeszcze raz bo wrzuciłem 2 fotki. Założyliśmy mu tez najprostszy z możliwych pamiętników - instagram :) nick: pikselthepug tam jest tego więcej :)
  • Odpowiedz
@blinded: A gdzie jest rasa uznana? Ciekawe jest to ze pies jest z jakiejs hodowli w Polsce - z jakiego zrzeszenia jest hodowla?

Rozumiem ze ojciec ma papiery, a matka? Bo hybrydy czy rasy "czesciowe" tez tworzy sie przez polaczenie 2 psow z rodowodem, inaczej to kundelek, bo nie wiadomo co tam matka w sobie miala.

Ciekawa sprawa, napiszesz cos wiecej?
  • Odpowiedz
@fuurikuuri: chyba najłatwiej będzie jak skopiuję opis rasy ze strony internetowej hodowli :)

Rassmo to nowa rasa istniejąca od 2000r w Niemczech .Od roku 2006 zarejestrowana w ATH .e.V. zrzeszone w IDDHC i UCI. Ma na celu rekonstrukcje pierwotnego mopsa.


Mops pochodzi z dalekiego wschodu , juz 1000 lat przed Chrystusem hodowano w Chinach mopsopodobne psy - nazywano je "Lochiang Sze", "Lo Sze" albo "Fu" .


Prototyp mopsa miał dłuższe nogi
blinded - @fuurikuuri: chyba najłatwiej będzie jak skopiuję opis rasy ze strony inter...

źródło: comment_SCxs1YFTs6hWpfdnttn1atv5KcQGc0OU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@blinded: wlasnie o matke mi chodzi, bo przy odnawianiu ras tez powinna byc rodowodowa/ z polaczenia z rodowodowych rodzicow - wtedy pula genow jest okreslona i oznaczaloby to ze ktos w koncu sie porzadnie wzial za to co sie stalo z mopsem!
  • Odpowiedz
@fuurikuuri: z rozmowy z Panem Kazimierzem wynikało, że to poważny i przemyślany projekt.

Nie chcę zmyślać - o matce jutro jak wrócę lub później jak mi moje kochane wyśle zdjęcie rodowodu :)
  • Odpowiedz
@Czipsu: nie zamieniłbym na żadnego innego ;)

Co do dzieci ciężko stwierdzić - na razie nie miał dłuższego kontaktu ale na spacerach nie ma problemu ani z nadmiernym przymilaniem się do wszystkich ani z agresją :)
  • Odpowiedz