Wpis z mikrobloga

Nieprędko pójdę ponownie na #rower. Słuchajcie, sport to zdrowie (hyhyhy, w obecnej sytuacji tym bardziej to widać :D), ale sprawdźcie zawsze dokładnie czy nie macie kleszczy po powrocie. I nie, obcisłe kolarki to nie jest coś, co chroni przed tymi mendami.

Jeśli już macie i usuniecie, to poza rumieniem zwracajcie uwagę to objawy grypopodobne i lećcie do lekarza.

Miesiąc antybiotyków przede mną. Pierwszy raz w życiu antybiotyk (jednego gardłowego w sprayu nawet nie liczę) i to aż tyle :/

tl, dr: uważajcie na kleszcze i nie wierzcie w kolarki.

#borelioza #kleszcze #kasiksiezali
  • 15
@Varajin: gdyby nie panika, to nawet bym nie zauważyła rumienia, taka cholera niewielka si ę zrobiła :/

@Mhrok: to, że pomijając sprawdzanie zawsze, byłam święcie przekonana, że pod kolarki, które przecie mają najbardziej jak się da przylegające nogawki i pas, nie wlezie menda. I zawsze skupiałam się na reszcie, a nie tam, gdzie wleźć miał małe szanse. A jednak potrafi :/

No i za bardzo osłabiona jestem na jeżdżenie póki
@CzystaMaestria: miałam sam początek rumienia, jeszcze nie zdążył się zrobić charakterystyczny z obwódkami. Lekarka zareagowała szybko i przywaliła doksycyklinę przez miesiąc w dużych dawkach. Teoretycznie mogła to być reakcja alergiczna, ale raz że po kleszczu nigdy nie miałam nawet śladu, a dwa, że się rumień powolutku powiększał. Czy mam boreliozę? Nie wiem, mam nadzieję, że nie - nadzieję, bo testy mają marną wykrywalność.
@CzystaMaestria: nie pamiętam dawek, ale pamiętam, że w ulotce były wymienione do jakichś konkretnych przypadłości podobne.

Jak się czułam? Do dupy. To był mój drugi antybiotyk w życiu i ściął mnie z nóg pierwszy tydzień. I nie ma co kombinować z zażywaniem inaczej niż jest opisane w ulotce, bo.żołądek też kiepsko mi na to reagował :/
@CzystaMaestria: i jak, co dostałeś? I jak się czujesz? Teraz ogólnie jakaś zaraza też w powietrzu krąży, pracuję z dzieciakami i widzę, kiedy idą takie fale :/

Jakby coś tam kiedyś się działo to wołaj.


Mam nadzieję, że jeśli będę wołać, to nie z tego powodu ;)
@kasiknocheinmal: Więc tak. Powiedziałem co i jak i dostałem skierowanie do specjalisty od zakaźnych (1-na osoba w 70k ludzi mieście, prywatnie na wtorek, fundusz na 6 lipca) - lek ... Summamed 6x 500mg (wezmę 3x przez 3dni i styknie, nawet nie wiem po co mi go przepisała).

No i najważniejsze skierowanie na badania krwi.

I tutaj szaleństwo.

Jak równe 11msc temu (bo profilaktycznie badam sobie krew) miałem jedynie dwie pozycje tj
@CzystaMaestria: Jak pisałem, nie każde objawy grypopodobne to borelioza - ją rozpoznaje się między innymi po tym, że nie mija po kilku dniach. Zgadza się, małopłytkowość może towarzyszyć boreliozie, ale też stu innym chorobom, identyczne wyniki krwi miałbyś po zwykłym przeziębieniu. Pięć dni temperatury 37,2 to trochę za mało, żeby przykrywać się gazetą i czołgać na cmentarz :D

Każdy ogarnięty lekarz powinien przepisać 3-4 tygodnie doksy, co wystarczy na wytępienie boreliozy