Wpis z mikrobloga

Redaktorzy serwisu ExtremeTech twierdzą, że coraz więcej dowodów wskazuje, iż Microsoft porzuci numerowanie czy nadawanie dodatkowych nazw swojemu systemu operacyjnemu. Wszystkie kolejne wersje mają nazywać się po prostu Windows.


Zmiana taka miałaby na celu z jednej strony uproszczenie życia użytkowników, którzy niejednokrotnie dziwią się, że posiadany przez nich program nie działa na Windows Phone, a przecież działa na Windows na pececie.


http://kopalniawiedzy.pl/Windows-Microsoft-wersja-system-operacyjny,20996

#bojowkawindowsphone #kopalniawiedzy #windows
  • 6
Zmiana taka miałaby na celu z jednej strony uproszczenie życia użytkowników, którzy niejednokrotnie dziwią się, że posiadany przez nich program nie działa na Windows Phone, a przecież działa na Windows na pececie


@bakteriepodbaterie: Że co? W takim razie jak to ma ułatwić? Wiem, że taka zmiana ma być, ale różnica między Windows 8, a Windows Phone 8 jest taka sama jak między Windows a Windows Phone.
@bakteriepodbaterie: Mogą porzucić Windows Phone na rzecz Windows, ale numerowania nie porzucą - skąd potem kto ma wiedzieć czy program X ruszy na jego sprzęcie jak nawet nie będzie mógł odszukać nazwy. Teraz może jej nie znać - po czymś takim - nawet odszukać, co pogorszyłoby drastycznie całą sytuację.
@bakteriepodbaterie:

Redaktorzy ExtremeTech zauważyli, że w coraz większej liczbie reklam, czy to konkretnych urządzeń, systemu operacyjnego czy jego funkcji (jak np. głosowego asystenta Cortana) nie pada nazwa Windows Phone czy Windows 8. Dowiadujemy się, że mamy do czynienia z Windows.


Ot i powód całego zamieszania. Ogłupiają i generalnie okłamują* klientów nie mając tak naprawdę tego samego systemu działającego na wszystkich urządzeniach.

* Windows od zawsze kojarzył się z komputerami osobistymi, nie
@Bobas: Ja również nie wiem, ale nie przypuszczałem, że ludzie mylą te windowsy, myślałem, że to wybierają bardziej świadomi użytkownicy ;).

@varez: Niekoniecznie, mogą zastosować taktykę Adobe która przestała wydawać CS pudełkowe, a zaczęli wydawać CC abonamentowe i już nie numerują, po prostu ślą aktualki. Od pewnego czasu chodzą plotki, że Windows też będzie na tej samej zasadzie dystrybuowany.

@plnk: Z RT zrezygnowali w ostatniej generacji Surface jeżeli pamiętam.