Wpis z mikrobloga

Mirki,

Czym różni się kolarstwo od jazda na rowerze na #endomondo ? Jazda na rowerze nie wyświetla rekordów życiowych kolarstwo natomiast tak. Myślę, więc zedytuje i po sprawie - kolarstwo pokazuje więcej spalonych kalorii niż jazda na rowerze na tym samym treningu (wydaje mi się, że mocno zawyżona ale ja się nie znam)

#pytanie #rower
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hager: To co zauważyłeś - spalane kalorie, oddzielne statystyki i chyba tyle.

Endomondo zawyża kalorie, to fakt - mi czasem pokazuje spalanie rzędu 1200 kcal/h podczas spokojnego treningu, podczas gdy z pulsometrem nigdy nie przekroczyłem 1000 przy bardzo mocnym wyścigu :P
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: Hmm a w czym jest lepsza?

@dzangyl: Zdaje sobie z tego sprawę, natomiast myślałem, iż jako tako orientacyjne liczby są zbliżone (np. jechałem z kumplem, który miał na sobie te wszystkie kable, pulsometry itp i różnica w odczytach były ok 100 kalorii przy spalonych 1200).
  • Odpowiedz
@hager: Myślę, że we wszystkim. Jest wyspecjalizowania pod kątem jazdy na rowerze i biegania. Możesz zdobyć więcej danych o swoim treningu, rywalizować z innymi dzięki segmentom, motywować się przez różne "challenge" i inne. Spróbować nie zaszkodzi. Z darmowych aplikacji nie ma nic lepszego moim zdaniem.
  • Odpowiedz
Jak bardzo dokładny jest pulsometr?


@hager: Ciężko mi powiedzieć, bo nie robiłem nigdy dokładniejszych badań, aczkolwiek z całą pewnością jest dużo bardziej dokładny niż pomiar endomondo :P
  • Odpowiedz
@hager: Oficjalna odpowiedź od Endomondo:

"Thanks for contacting Endomondo Support.

This is essentially because some users want to keep their commutes separate from their cycling tours or mountain bike rides allowing users to choose the option that fits them best and keep them separate in statistics.

If you have any further questions, please don't hesitate to contact support again."
  • Odpowiedz