Wpis z mikrobloga

Z prawie każdej witryny przeglądarka przekierowywuje mnie automatycznie na:

enforcement-law.bzs.su (pare tygodni temu na polski odpowiednik, gdzie kazali wpłacić 500zł na konto, bo niby ze ściągam piraty z sieci i robią sprawę w sądzie)

http://iphoster.net/suspend/

również na androidzie. I jakby częściej na Chrome niż Firefoksie. Norton 360 to wszystko blokuje, ale tak czy inaczej, nie mogę wejść na strony na którę chcę. O co chodzi?

Wiem, że mam trefny router TP-LINK, który jest podatny na jakieś tam zmiany z zewnątrz i czasami kiedyś miałem komunikat "warning your flash player may be out of date. please update to continue", czy to może być z tym związane?

#komputery #bezpieczenstwo #sieci
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vonsatch: w ustawieniach routera wpisz ręcznie DNSy na 8.8.8.8 (DNS Google) i problem powinien ustąpić. Przekierowanie tego typu to wina DNSów, które zostały podmienione przez złośliwy program.
  • Odpowiedz
@Vonsatch: akurat to z flashem to nie wina routera, coś takiego rozsyłało fb


@Dirge91: wina routera, nawet TP-link oświadczenie na ten temat wydał.

@jurny_juhas: i własnie w pamięci routera siedzi sobie jakiś potworek, co te dnsy podmienia. jakiś chyba software'owo-hardware'owy backdoor, kompletnie nie zwiazane komputerem/laptopem na którym się korzystna z internetu.

Przed formatem wszelkie problemy rozwiązywał program QuickSetDNS, ale domyślam się, że to takie rozwiązanie, co
  • Odpowiedz