Wpis z mikrobloga

@Chael: Kupiłem, przeczytałem całą, ale nie zacząłem ćwiczyć ( ͡° ʖ̯ ͡°); wydaje mi się że warto, dużo różnorodnych ćwiczeń i gotowe plany
  • Odpowiedz
@Virage: mi właśnie zależy na tych planach, ale nie na zasadzie robię, bo piszo w internecie, tylko chciałbym dodatkowo zagłębić się w tym temacie. Po części mój zawód jest związany z ćwiczeniami zatem chyba warto zamówić egzemplarz książki.
  • Odpowiedz
@BojtaS: ale jakieś ciekawostki związane z historią etc można znaleźć w samej książce? Fajnie to zawsze mnie motywuje + daje dodatkową wiedzę. Na dobrą sprawę to z samych zdjęć nie wynika zbyt wiele oraz jak to trenować. Od 1 do 10 mam rozumieć, że to są "sztywne" ćwiczenia, które nie ulegają zmianie, natomiast zmienia się tylko liczba serii oraz powtórzeń? Masz może lepszą jakość tego ss?
  • Odpowiedz
@BojtaS: koszt samej książki, a przynajmniej tomu 1 to bagatela niecałe 30 zł, więc nie są to jakieś mega pieniądze, ale jak wyrzucać w błoto, to można inaczej spożytkować ową kwotę, ale prawdopodobnie dokonam zakupu. Podziękował za link ;)
  • Odpowiedz
@Chael: Ta książka jest tak samo niedorzecznie rozreklamowana jak Frank Medrano - żadnego ćwiczenia z filmików z ruskimi się nie nauczysz. Ostatecznie dobra na początek, przed zagłębieniem się w poważniejszym treningu. Ale musisz uważać na urazy, bo z taką kupową książką o urazy nie trudno - poszczególne progresje są źle ułożone. Wspomnij moją przestrogę, gdy sobie nadgarstek nadwyrężysz lub biceps naciągniesz -.-
  • Odpowiedz
@Chael: Też nie polecam. Wg zaleceń książki na początku musisz robić jakieś śmiesznie łatwe ćwiczenia z małą ilością powtórzeń 'aby przyzwyczaić mięśnie'. Z kolei niektóre ćwiczenia 'mistrzowskie' są niemożliwe do wykonania w formie jaką pokazują na zdjęciach (na youtubie można znaleźć więcej o tym).

Otoczka też do dupy. Opowieści jak koleś ćwiczący kalistenikę miażdży wszystkich w przysiadach i wyciskaniach nie brzmią poważnie. Do tego dochodzą brzydkie zdjęcia kolesia w czapce prezentującego
  • Odpowiedz
@c0_0kie: wszyscy mowia ze jest super mocarzem a nawet poprawnie nie umie,z tego co na filmiku widzialem,zrobic frontlevera,full rom oap a co dopiero full planche,ktore i tak jest podstawowym ruchem gimnastycznym i robia to 7 latkowie.no ale nie jedza samych warzyw i nie maja tak dobrej edycji filmikow. To jest nie tak;p
  • Odpowiedz