Wpis z mikrobloga

@ravon: Kiedyś mojego #rozowypasek pasek wkręcili w takie gówno - "polisa inwestycyjna" (Idea Bank). Wpłacasz część kasy od razu, pozniej przez 15 lat wplacasz po 200 zl, a po 25 jestes zajebiscie bogaty. (wg wyliczen na podstawie danych historycznych). PROFIT: Jesteś zajebiście bogaty bo jest ochrona kapitału.

A w praktyce, nie gwarantują zysków, pobierają prowizję za prowadzenie, a inflacja przez 25 lat leci. W najgorszej opcji mozesz stracic połowę wartości nabywczej
@polecam_poczytac_ciorana: to ze ta "polisa" opierała się praktycznie na tych samych zasadach co lokata strukturyzowana i też miała "gwarancję" tego że nie stracisz. Dlatego na tym przykładzie opisałem, że niby kwotowo ok nie stracisz, ale wartość tego pieniądza spadnie. No chyba, że nie wiesz co to jest lokata struktruryzowana to przykro mi, bo jest to jak najbardziej bankowy produkt inwestycyjny.
@igiproject: ty wiesz w ogóle na jaki okres wpłaca się pieniądze przy lokatach strukturyzowanych? xD co ma do tematu instrument finansowy, który teoretycznie ma działać przez 15-25 lat, kiedy mowa o instrumencie dwuletnim? rzucasz hasłem "wartość pieniądza" czy "inflacja", ale jak bardzo pieniądz może stracić na wartości przez dwa lata przy inflacji rzędu ~2,5%, nie popadajmy w paranoję czy jakieś zakrzywianie rzeczywistości.

No chyba, że nie wiesz co to jest lokata
@igiproject: To też mi proponowali, ale od razu byłem nastawiony na NIE jeśli chodzi i długoterminowe inwestycje.

@qazfx: To dziadostwo trwa 3 lata i dotyczy inwestowania w 9 spółek. Mogę się z tego wycofać (co miesiąc jest możliwość), ale jest to opłacalne dopiero gdy nastąpi wzrost akcji, np akcje po roku zarobiły 10% więc stwierdzam, że kończę zabawę i biorę kase.

Czyli uważacie, że jeśli oszczędzać to tylko lokata, a
@ravon:

Czyli uważacie, że jeśli oszczędzać to tylko lokata?


jeśli oszczędzać to tylko tak żeby nie tracić. xD obligacje skarbowe, obligacje korporacyjne, jakieś lokaty też pewnie podejdą. w kontekście oszczędzania to nie ma co szukać jakichś kokosów i oczekiwać cudu. imho liczy się bardziej stabilność danego produktu i pewność tego małego zysku (czyt. zrównanie chociażby z inflacją). lokaty strukturyzowane już bardziej podchodzą pod instrumenty inwestycyjne, a w tym dziale znajdziesz na
@polecam_poczytac_ciorana: Jeśli bank lokuje pieniądze w obligacja, a np czesc w akcjach i na tej podstawie wylicza stope zwroty z lokaty strukturyzowanej to nie jest to produkt inwestycyjny? A co do inflacji to 3 lokata przy inflacji np 3 % to już jest strata.

@ravon: jesli sie znasz trochę na tym to może jakieś obligacje czy akcje, wszystko zależy od kwoty, Twoich umiejętności i chęci poświęcania temu czasu.
@polecam_poczytac_ciorana:

No chyba, że nie wiesz co to jest lokata struktruryzowana to przykro mi, bo jest to jak najbardziej bankowy produkt inwestycyjny.


ja to widzę tak, że to chyba ty nie wiesz o czym mowa. :)

lokaty strukturyzowane już bardziej podchodzą pod instrumenty inwestycyjne, a w tym dziale znajdziesz na pewno lepsze instrumenty. ;s


Gościu rozdwojenie jazni?
@igiproject: ty głupi czy udajesz? porównujesz jakieś gówniane pseudopoliso-lokaty do lokaty strukturyzowanej, piszesz jakieś pierdoł o wartości pieniądza i to wszystko opierasz na jakiejś durnej historyjce swojej dziewczyny. NO #!$%@? EKSPERT!!!
@igiproject: chciałbym nawet zapytać o coś, bo tam wyżej coś bełkoczesz o jakiejś lokacie strukturyzowanej, w której bank inwestuje pieniądze w obligacje, ale już mi się odechciało, bo ewidentnie mam do czynienia z burzliwym studentem zarządzania albo poważnym kucem, który kończy technikum ekonomiczne.
@igiproject: no tak, bo oczywiście forma to jest wszystko co jest najważniejsze w dyskusji. brak jakichkolwiek argumentów z twojej strony to atut przecież (no bo jak inaczej nazwiesz wytłumaczenie sprawy na podstawie anegdoty?)! a spakować to ja mogę co najwyżej mojego syna. na ciebie studenciaku-biedaku nie mam zamiaru marnować mojego czasu, bo aż szkoda patrzeć jak zidiociała potrafi być dzisiejsza młodzież. dobranoc biedaku.