Wpis z mikrobloga

Jestem właśnie po pierwszym treningu według mojego planu i po doświadczeniach jak to wyglądało chciałbym go trochę zmodyfikować. Z pompkami nie było większych problemów, był to najłatwiejszy punkt ćwiczeń jednak postanowiłem zrezygnować z ostatniej serii, która jest maksem powtórzeń i zamienić ją na 20 powtórzeń. Jeżeli chodzi o ćwiczenia ze sztangielką to serią jest 4 powtórzenia dla prawej i 4 powtórzenia dla lewej ręki następnie odpoczynek i kolejna seria. Sprawa z brzuszkami była męczarnią, jeszcze ta seria z maksymalną liczbą powtórzeń. Zbyt duże obciążenie, pomimo tego, że mój max wypoczętego jest około 300 na jedną serię. Postanowiłem zmodyfikować to trochę. Nowe ćwiczenia będą wynosiły 50, 50, 75 z tym, że ostatnia seria będzie wykonywana ze skrętami brzucha. Odnośnie ćwiczeń na prostownik grzbietu to nie mam zastrzeżeń, czuję się zmęczony tak jak chciałem być. Odnośnie ćwiczeń to planuję co kilka cyklów treningowych zwiększać powtórzenia treningów. Ćwiczenia na brzuch treningu drugiego też poprawiłem pod kątem dzisiejszego odczucia. Odnośnie biegania to będę się starał biegać każdego dnia i unikać przerw. Wszystko zależy od warunków biegowych. Przed każdym treningiem utrzymana jest ogólna rozgrzewka i bieg w miejscu, który zmieniony będzie trwał do 15 minut, a po zakończonym treningu bieg miejscowy do 10 minut. Poprawiony trening będzie wyglądał następująco.

Trening pierwszy. Klatka i biceps. Składa się z 4 ćwiczeń, które między seriami i innymi ćwiczeniami mają przerwy 60 sekundowe, a superserie przerwy 180 sekundowe.

Pompki z szerokim ustawieniem rąk

15, 15, 10, 10, 20

Uginanie ramienia ze sztangielką w podporze o kolano (dla obu rąk)

4, 4, 4

Brzuszki (ostatnia seria ze skrętami tułowia)

50, 50, 75

Wznosy tułowia leżąc na brzuchu i utrzymując do 3 sekund w tej pozycji napięcia mięśni

10, 10, 15

Trening drugi. Nogi i triceps. Składa się z 5 ćwiczeń, które między seriami i innymi ćwiczeniami mają przerwy 60 sekundowe, a superserie przerwy 180 sekundowe.

Pompki z wąskim ustawieniem rąk

15, 15, 10, 10, 20

Utrzymywanie napięcia ud, ćwiczenie wykonywane w przysiadzie z oparciem na plecy przy utrzymaniu kąta 90 dla nóg, podane w sekundach

25, 25, 30, 30

Stawanie na palcach

20, 20, 20

Brzuszki (ostatnia seria ze skrętami tułowia)

50, 50, 75

Wznosy tułowia leżąc na brzuchu i utrzymując do 3 sekund w tej pozycji napięcia mięśni

10, 10, 15

#blondyncwiczy
  • 23
@pzmoporpzmsisp: kup sobie ławeczke bo takie coś to ci efektów nie da. Czemu tylko jeden rodzaj cwiczenia na biceps? Rob to co robisz do tego w staniu, również w uchwycie młotkowym. Na triceps też dzieki hantlom możesz dodatkowe 3-4 ćwiczenia wlaczyc. pamietaj, ze organizm szybko sie przyzwyczaja do tego co robisz i za moment nie zobaczysz zadnego progresu. no i jak z dieta?
@bohemot44: Nigdzie nie zauważyłem by było zabronione ustawianie swoich tagów przez zielonych. Nikt mnie o tym nie poinformował. Nie będę go zmieniał ani modyfikował w żaden inny sposób. Już jakiś czas podpinałem się do innych tagów ale do tego nie znalazłem żadnego odpowiedniego tagu, który żyje i dzieje się na nim coś. Szczególnie od kiedy zmodyfikowałem plany, które były wykorzystywane w innych tagach.

@amarantowy: To są ćwiczenia jak wpisywałem w
@bohemot44: Dla mnie jest dziwnym gdy ktoś ma pretensje za coś o czym nie poinformował, bo nowym użytkownikom coś nie wypada. Jakim sposobem miałem się tego dowiedzieć? Sporo śledziłem mikroblog przedtem i wiem, że tagowanie jest ważne dlatego to robię ale nie przypominam sobie sytuacji by mieć pretensję za tworzenie swoich tagów bez znaczenia od stażu użytkownika. Jeśli macie pretensje o coś to wytłumaczcie co jest nie tak, co według was
@pzmoporpzmsisp: chodzi mi zasadniczo o to, żeby mnożyć bytów ponad potrzebę, z mojego punktu widzenia ustawianie własnych tagów po tygodniu przebywania tutaj jest nieco dziwne... i nie wierzę też, że treść którą tu umieszczasz jest na tyle unikatowa, żeby nie dało się jej podpiąć pod już istniejące tagi. Mam ponad 200 tagów na czarnej liście, na pewno coś tam do tego pasuje
@bohemot44: I powiem szczerze, czy jestem aż taki zły gdy taguję w swój sposób, a jak bordowi spamują bez jakiegokolwiek tagu to jest już lepiej? Przykład 1. Przykład 2. Nie widziałem pod takimi wpisami pretensji ale wychodzę z założenia, że każdy powinien tagować swój wpis w sposób jaki potrafi i jeśli uważa się, że brakuje jakiegoś tagu można pomóc i mieć pretensję kiedy będzie powtarzał błędy, a nie kiedy się stara.
@pzmoporpzmsisp: Inaczej to wygląda w przypadku osób które są tu znane, a inaczej w przypadku zielonych :) Jeśli nie wiesz jak tagować, to się pytasz we wpisie jak tagować - wpisy bez tagowania są ryzykowne, ale niestety każdemu się zdarza
@bohemot44: a nie przypieprzasz sie za bardzo? to publiczny portal i niech robi co chce, jak ci nie pasuje dodaj do czarnej listy. nie widze tez aby robil jakikolwiek nieporzadek wiec...?

@pzmoporpzmsisp: do barkow wystarcza same hantle rowniez. 1 - wyciskanie hantli do gory siedzac 2. unoszenie ramion do boku 3. unoszenie ramion do przodu 4. unoszenie ramion do tylu w opadzie tulowia. wiecej nie trzeba, obciazenia moga tez byc
@bohemot44: Teraz już wiem bo mnie uświadomiłeś. Wygląda na to, że jesteście hipokrytami, krytykowanie człowieka, który jeszcze nie miał wpisu, którego nie otagował, a bronienie znanych bo im wolno nawet bez żadnego tagu robić wszystko na co mają ochotę. Bardzo dziękuję, że zachowujecie się w taki sposób, że zrażacie nowych użytkowników do serwisu. Czy to mało, że zieloni mają ograniczenia mocy wykopów, zakopów, limity komentarzy, wpisów, znalezisk i warto dodać im
@pzmoporpzmsisp: Ha ha ha :) Ja na mikrobloga wszedłem dopiero po roku chyba, jak już miałem bordo, trochę pooglądałem i dopiero się odważyłem na pierwszy wpis :) Ty jesteś tu tydzień ale już na mikro - nie rozumiem, obstawiam ze jesteś jakimś powracającym multi
@amarantowy: Jeśli chodzi o ćwiczenia na barki i plecy z hantlami, no to głównym problemem jest brak odpowiednich obciążeń by ćwiczyć te grupy mięśni, potrzebowałbym mniejszych, a niestety mam za duże i ciężko idzie mi nawet ćwicząc biceps ale z tym daję radę. Odnośnie podciągania to potrafię zrobić ludzką liczbę powtórzeń ale bardzo oddalone jest ode mnie to miejsce ćwiczeń i mijam je podczas biegania, jeszcze forma na tyle nie powróciła
@bohemot44: Od kiedy przeglądam wykop, czytałem mikrobloga bo można było wiele ciekawych rzeczy tutaj przeczytać, czasem zabawnych i ciągle pojawiały się nowe wiadomości. Straszny pochłaniacz czasu nawet bez konta. Obstawiaj sobie co tam chcesz, jak już będę miał jakiś staż to zamierzam zmienić swoje zdjęcie z awataru na moje rzeczywiste. Potrafi być denerwujące gdy każdy wie lepiej, że jestem jakimś "powracającym multi".
@bohemot44: Tak śledzę mikrobloga od tak długiego czasu kiedy jeszcze drogi pan potwór z ryżu był na swoim poprzednim koncie zwykłym trollem, a teraz mnie poucza. Jednak nie widziałem, żadnych tego typu wytycznych, że tagowanie czegoś jednym tagiem, którego nie będę zmieniał było aż takie złe. Praktycznie od początku przygody kiedy poznałem wykop, przeglądałem mikrobloga. Z tego co pamiętam wiele wniosłeś do walki ze spamem i tego typu rzeczami, co jest
@pzmoporpzmsisp: nie unikaj tluszczy, tluszcz w przeliczeniu na zapotrzebowanie b/t/w powinien wynosic okolo 20-25%, oczwiscie zdrowe tluszcze jak tluszcze z ryb, oliwa z oliwek, tran, tluszcze z orzechow. i osobiscie ja nigdy nie laczylem treningu areobowego z treningiem silowym bo jedno wyklucza drugie przy budowaniu masy.