Wpis z mikrobloga

@unknown_stranger: Do 26 roku zycia tak :> Pozniej chyba ze 5 ojro na miesiac. ALE. Za przelewy nie placisz i za np. wybieranie kasy zagranico tez nie placisz :> I za placenie ta karta w sklepach zagranico ( moja siostra jak teraz u mnie byla to placila za kazde zakupy dodatkowo 2 funy porazka jakas).
@unknown_stranger: polecam SpardaBank darmowe prowadzenie i wypłaty z bankomatów Spardy i Postbanku. Trzeba ileś tam euro kaucji przy zakładaniu dać im - jedyna wada. Jabyś był w Monachium to wołaj, podam ci moje dane do programu partnerskiego :)
@miki4ever: Ja nie polecam w ogole "regionalnych" bankow typu sparkasse dortmund czy volksbank oldenburg czy jaki czort. Oni to juz w ogole sa straszni. Wystarczy pojechac do innego regionu i juz nie mozesz wybrac za darmo kasy. A ponadto tez sie placi za przelewy.
Wystarczy pojechac do innego regionu i juz nie mozesz wybrac za darmo kasy


@tusiatko: Bzdura.

A ponadto tez sie placi za przelewy.


@tusiatko: Bzdura.

Mam Sparkasse od kilku lat, przelewy darmowe, tak samo jak wyplacanie kasy. Jedynie co to musze meisiecznie z 2€ placic. No i IMO wiecej jest bankomatow Sparkasse niz reszty w Niemczech.
@miki4ever: @tusiatko: No ale jak napisałem Sparda bank mogę polecić, bo nic nie trzeba płacić jak za konto internetowe, ale jednak można się też przejść do oddziału i pieniądze można wypłacać za darmo w Postbanku, który jest w całym kraju.

Darmowe konto, przelewy, karta EC, kredytowa. Co mogę im zarzucić, to, że nie dają tych darmowych pieniędzy na start i jak się zapomni PIN do kredytowej to trzeba zamówić nową,
@miki4ever: > I prawie wszystkie inne polskie banki z kontami internetowymi. Zazwyczaj jak chcesz kase w placowce wyplacic, a nie na miejscu to jest to platne.

Tu jest bzdura. Moze w jakims malym kiosku od 10 euro (a raczej od 5), ale w kazdym markecie mozesz nawet 2 euro za darmom zaplacic karta.