Wpis z mikrobloga

Mirki, w przyszłym tygodniu lecę do Wielkiej Brytanii i zastanawiam się nad wymianą PLN na GBP: chciałam wymienić w kantorze, ale koleżanka podpowiada mi, że lepiej jest wypłacić z bankomatu na miejscu w UK, że niby kurs wychodzi korzystniej. Czyt to prawda? jak to sprawdzić? Jakie macie doświadczenia? #podroze #wielkabrytania #uk #waluty #pytanie nie wiem jak to jeszcze otagować :)
  • 11
  • Odpowiedz
@katarzynkaN: Sprawdzić kurs możesz pewnie na stronie banku. W przypadku euro wszystkie banki, z którymi miałem do czynienia, mają tragiczny kurs przy wypłacie. Więc raczej korzystniej będzie wymienić w kantorze.
  • Odpowiedz
Ja zazwyczaj wymieniam gotówkę w kantorze w Polsce. W kantorach zazwyczaj spread jest niski (w Krakowie), do tego przy wymianie większej kwoty zawsze udaje mi się grosz lub dwa na kursie wymiany funta utargować.
  • Odpowiedz
@katarzynkaN: zaloz konto walutowe (w ing 1,50zl/msc, w mbank chyba darmowe) i wymieniaj peeleny na walutomacie/cinkciarzu. Wychodzi o wiele korzystniej niż wyplata z konta pln w bankomacie albo w kantorze.
  • Odpowiedz
@katarzynkaN: Transferwise. Dostajesz funty po aktualnym niezawyżonym kursie.

Jak chcesz to na PW mogę wysłać zaproszenie do serwisu, wtedy pierwsza transakcja darmowa.

Tylko robiąc transfer potrzebujesz podać konto angielskie na które funty przyjdą.
  • Odpowiedz
  • 0
@kris03: @Ranger: No dobra, ale jak wymienie sobie kase w walutomacie (czy innym kantorze internetowym) i przeleje na jakies konto zalozmy w euro w polskim banku to jak/gdzie pozniej najkorzystniej wyplacic gotowke? Nie nadzieje sie na jakas chora prowizje w babkomatach za granica?

  • Odpowiedz
@Fazzy: no to musisz sprawdzić w tabeli prowizji - ja ogólnie nie wypłacam tylko płacę taką kartą, ale jeśli już potrzebuję gotówki, to w ing nie mam prowizji.
  • Odpowiedz