Wpis z mikrobloga

#pytanie

Mirki, chcielibyśmy Was zapytać: dlaczego NIE korzystacie z autokarów, jeśli wyjeżdżacie za granicę (jeśli nie korzystacie, oczywiście)? Czego Wam w nich brakuje, co sądzicie o tym środku transportu, czy w ogóle kiedykolwiek z niego korzystaliście, a jeśli nie lub przestaliście - dlaczego?

Przypominamy, że chodzi TYLKO o autokary międzynarodowe. Uprzejmie prosimy o odpowiedzi, możecie się wyżyć.( ͡° ͜ʖ ͡°)

#podroze #turystyka #biletyautokarowe
  • 14
@BiletyAutokarowe: co do autokarów to ich obowiązkowe wyposażenie to: klima ale tak by ktoś siedzący pod nawiewem przeżył podróż a nie dostał zapalenia płuc. Toaleta może się przydać w nagłych wypadkach i gniazdka.

A powody by zrezygnować:

największy jest jednocześnie nie do przeskoczenia - czas podróży. I nie chodzi mi o postoje tylko o to, że przejechanie 1000 i więcej km trwa a autokarem trwa jeszcze dłużej.
@BiletyAutokarowe: 2 razy jechałem autokarem do Grecji (w dwie strony wychodzi de facto, że 4 razy) każdy po 24h, do Chorwacji raz (czyli 2 razy jeśli w dwie strony) naście godzin. Najgorsza bolączka to kolana i nudy. Przeważnie były przerwy 15 i 30 minutowe co 4 godziny podróży.

Czego im brakuje? Miejsca na rozprostowanie nóg.
@BiletyAutokarowe: Ja korzystam jeżdżąc na Ukrainę :) Swojego auta mi szkoda na ichnie drogi, choć jeździłem nim tam parę razy. A autokarem dość wygodnie i przejazd przez granicę zdecydowanie szybszy niż swoim autem.

Do dalszych krajów niż sąsiednie wybrałbym raczej samolot ze względu na czas.

Życzyłbym sobie więcej miejsca na nogi :)
Bylibyście gotowi zapłacić więcej za bilet, żeby dostać więcej miejsca na nogi?

Przykładowo: 39 zł za przejazd Wrocław - Berlin (4 godziny jazdy) lub 100 zł za to samo, ale z większą przestrzenią na nogi?

(Istnieją autokary z większą przestrzenią na nogi, ale oczywiście mają mniej miejsc, a to oznacza droższe bilety.)
@BiletyAutokarowe: ja jezdzilam swojego czasu (Hiszpania, Francja, polnocne Wlochy) - nie bylo najgorzej, tylko tyyyyleeee czasu to zajmuje. Jak pierwszy raz polecialam samolotem rok temu to mega przeskok, w porownaniu do autokaru chwila moment na miejscu.

Ale tak to chyba nie mialam na co narzekac w autokarach. Sporo miejsca, wygodne siedzenia, wygodniejsze niz w takim Ryanair :p
@lisu1989: dzięki za komentarz, ale nie wiemy do czego konkretnie się odnosisz.:) Raczej nie polecisz za 39 zł do Niemiec (chyba że złapiesz okazję na pół roku wprzód), a sama podróż trwa 4 godziny. Chodzi nam o krótkie trasy - bo mało kto jeździ na długich, a na krótkich jednak jest taniej niż samolotem. I do tego odnosi się pytanie zasadnicze: czy pojechałbyś wygodniej na takiej trasie, ale za 2x wyższą