Wpis z mikrobloga

Dzień 19 #rysowaniew30dni

Jeszcze trochę flag i - nie wiedzieć czemu - zwoje. Czyli takie fanzonunowe tematy. Nie chciałem na to za bardzo marnować czasu, bo ciekawsze rzeczy mam do rysowania. Tym razem rysowałem tylko ołówkiem HB. Oprócz tego, że mniej się rozmazuje i łatwiej go wycierać, nie ma specjalnych zalet. B znacznie lepiej wygląda i o niebo łatwiej się nim cieniuje.

Wypróbowałem też inny sposób cieniowania - takie losowe, bazgrołowe kreski. Mam nadzieję, że to widać, najlepiej chyba na ostatnim zwoju (jutro wrzucę lepszy skan). Ciekawe rzeczy odkrywa się zmieniając sposób uchwycenia ołówka. Przykładowo takie "losowe" cieniowanie robi się banalnie prosto, wystarczy trzymać ołówek lekko, między palcem wskazującym a kciukiem i drgać całą ręką, w ramieniu a nie jak zazwyczaj, w nadgarstku.

Wniosek na dziś: pomyśl, co od dawna robisz tak samo, a później wypróbuj robienie tego w inny sposób, nawet taki, który wydaje się głupi. A nuż okaże się, że miałeś rację - i ci się wydawało.

#rysowanie
Pobierz Goryptic - Dzień 19 #rysowaniew30dni



Jeszcze trochę flag i - nie wiedzieć czemu - ...
źródło: comment_hu3MjygYcsjCfu0kmPs8OrmFK3i7Menh.jpg
  • 2
przejdź do perspektywy i ogarnij ją w rysowaniu różnych przedmiotów, potem dopiero baw się w kształty bardziej skomplikowane, uczysz się jak z jakiegoś podręcznika którego autor liczy na to że po przejściu poziomu basics przejdziesz do kolejnej książki/dvd intermediate, potem advanced, potem master, potem secret techniques itd.

w ten sposób idziesz do przodu ale bardzo małymi kroczkami i uczysz się szukać rozwiązań przyporządkowanych do danych elementów, zamiast szukać kreatywnych rozwiązań,

ważne żebyś