Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

Mam problem z monitorem LG W1943SS-PF. Na jakimkolwiek linuksie jest wykrywany jako nieznane urządzenie i domyślną rozdziałką jest 1024x768(4:3). Poczas zmienienia rozdzielczości na 1360x768 rozmiar ekranu się nie zmienia ale za to rozciąga go bardziej. Czyli następuje taki efekt jak za czasów CRT kiedy obraz znajdował się poza ekranem. Jak klikam autoustawienie obrazu to na chwile skaluje obraz żeby był cały po czym powiększa go do rozmiarów takich jak przy 1024x768....

Ubuntu 14.04, wcześniejsze wersje sprawdzone, eos też, debian i arch też nie zabardzo lepiej sobie radziły z tym.

Komp : athlon x4 630 GF240(z innymi monitorami pracuje normalnie), netbók też nie dał rady.

Jedynie monitor działa na windowsie.

Czy może ktoś wie co można z takim czymś zrobić?(,)

#linux #ubuntu #archlinux #elementaryos #unity #naprawalaptopow
  • 10
  • Odpowiedz
@vfjpl: Tylko przeglądałem. Niestety to nie jest bug Nvidii bo na intelu też nie działa

Nie jest to bug monitora bo na windowsie działa.
  • Odpowiedz
@WallAR: Niestety ale jesteś wyjątkiem. :D Jeśli nie masz zamiaru drążyć tematu i ten monitor jest ci potrzebny to nie pozostaje mi chyba nic innego jak polecić korzystanie z windowsa.

Z bólem serca. vfjpl
  • Odpowiedz
@vfjpl: oprocz funkcji fun pokazujacej roznice obrazu co do obrazu to mozna tylko przesuwac obraz i zmieniac czestotliwosc. Niestety grzebanie w ustawieniach nie przynioslo efektow. :(
  • Odpowiedz
@WallAR: Jeszcze jedno co przychodzi mi do głowy to daj np białą całą tapetę i dopiero wtedy spróbuj autoustawić obraz. Musi być wyraźny kontrast tam gdzie obraz się kończy by autoustawianie zadziałało ;D
  • Odpowiedz