Wpis z mikrobloga

@Mattiopl: Fajna gra do przegryzania pitą i tzatzikami :) Plansza jest przecięta na pół i jest dwustronna dzięki czemu można skalować grę w zależności od liczby osób (2-5 jeśli dobrze pamiętam). Figurki są takie sobie, ale już na wykonanie kart i grafiki nie można narzekać. Co do samej gry - licytujemy boga i w zależności kogo wybierzemy dostaniemy różne profity - armię, łodzie, kasę, kapłanów czy filozofów lub budynki dające bonusy.
@Sarpens: Podoba mi się o wiele bardziej niż Horror w Arkham, ale mam kilka mieszanych uczuć:

1. Postacie w HwA, w Posiadłości Szaleństwa, Znaku Starszych Bogów (tu nie jestem pewien) są takie same. Niestety (?) w EH dostajemy zupełnie nowe. Szkoda - wolałbym tamte i wszystko byłoby ładnie uzupełniane.

2. HwA sprawia wrażenie bardziej różnorodnego - mamy więcej przedwiecznych do wyboru, powychodziło mnóstwo dodatków, jest sporo kart (chodzi mi o ilość
poza Chaosem w Starym Świecie we wszystkie gry mozna grać w 2 osoby


@wotd: Fasolki to gra licytacyjna nie grywalna na 2 osoby (no chyba że gdzieś tam się ukrywa dodatek, ale nawet z nim bez szału)

Co to za wersja Dixita taka malutka?
@wotd: A jak Ci się podoba Pandemia? Mam od niedawna i po kilku rozgrywkach mam mieszane uczucia. Gra sprawia dla mnie wrażenie takiego ciągłego wyścigu z czasem, żeby odkryć lekarstwa zanim zabraknie kart. Epidemie, rozprzestrzenianie itd. schodzą przy tym na dalszy plan, bo nad tym w miarę można zapanować (choć oczywiście nie zawsze). Wydaje mi się, że gra trochę na tym traci... Wolałbym chyba wariant z większą ilością epidemii bez tej
@Nietopesz: Pandemia jest średnia. Ma swoje zalety: łatwe zasady, wykonanie też ok, dość krótka (czasem to zaleta), ale jest też chyba troszkę schematyczna. Lubię czasem w nią zagrać jako odskocznię od cięższych rzeczy. Jak będę miał zbędną gotówkę to zaopatrzę się w dodatek bo dodaje parę fajnych rzeczy :) Ale plan zakupów już i tak jest dość napięty :)

@wotd: Chyba dam jej jeszcze szansę, ale jak przez najbliższe rozgrywki nic się nie zmieni to chyba trzeba będzie sprzedać i kupić coś innego, a lista jest długa. ;)

@wotd: Nie powiem, dodatek wygląda ciekawie, ale dokładanie drugie tyle do gry, która na razie mi nie podeszła za bardzo to trochę nieporozumienie. Tak jak napisałeś za te pieniądze można już kupić jakąś pełnoprawną grę.

W drodze gdzieś pomiędzy Pomorzem, a Śląskiem jedzie już do mnie Munchkin. :) A na liście trochę jest - Mage Knight, Robinson, Agricola, Neuroshima, Ghost Stories, a ostatnio zacząłem myśleć nad LOTR LCG i Zimną Wojną.
@Nietopesz: Robinsona i Neuroshimę polecę z czystym sercem.Ghost Stories mam i bardzo dawno nie grałem. Jest strasznie trudna i frustrująca :) Co do Agricoli - ja czekam na polskie wydanie Caverny tego samego autora. Wydaje mi się ciekawsze i ma być już niedługo. Jest też całkiem wysoko na BGG.

w LOTR LCG nie grałem, ale jeśli chcesz sprawdzić Zimną Wojnę możemy zagrać online. http://www.vassalengine.org/wiki/Module:Twilight_Struggle
@okraska: Haha czyli te lekkie tytuły :) W sumie w to akurat mało gram (w prawo dzungli ostatnio na sylwestra z 5 lat temu, w fasolki do tej pory raz graliśmy). Tylko w hanabi troszkę częściej, jak nam się nie chce nic poważnego rozkładać i iść do stołu :)