Wpis z mikrobloga

#gorzkiezale #polandia #szkodagadac

Wyżalę się mireczki z sytuacji jakiej jestem świadkiem od kilku dni. Otóż w ośrodku w którym pracuje przebywa grupa osób niepełnosprawnych. Różni ludzie z różnymi schorzeniami, od osób bardziej upośledzonych, po takie które po prostu są skazane na wózek. No i jak to niepełnosprawni robią jakieś inby, krzyczą, dziwnie się zachowują itd. Ale w sumie nikomu to nie przeszkadza, nikt z pozostałych gości się nie skarżył, nic z tych rzeczy. Jeden Pan przychodzi do mnie codziennie na recepcję i po prostu patrzy przez ladę, kompletnie się nie odzywając, a po trafi tak stać nawet godzinę. W sumie to na początku wydawało mi się to dziwne, ale jakoś się przyzwyczaiłem, mam kompana, pewnie niezły z niego śmieszek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale właśnie o co się rozchodzi...

a o to Mireczki, że większość (bo nie wszyscy) opiekunów ma konkretnie #!$%@? na tych ludzi. Zamiast się nimi zajmować, to korzystają z atrakcji w ośrodku (basen, bilard, itd.), wychodzą sobie na kawusie i szluga, wieczorem wódeczka, integracje itd. No spoko, co mi do tego? No to mi do tego, że #!$%@? żal mi tych ludzi, jedna Pani dzwoniła do domu i żaliła się cytując: "mają mnie w dupie". No tak, opłacacie swojej rodzinie wyjazd, nietani, gdzie na każdego praktycznie przypada opiekun, z super programem i atrakcjami, a wasi najmilsi dostają czas wolny od śniadania do obiadu, czas wolny od obiadu do kolacji ( w tym czasie maja jakiś film odtwarzany), pilota do telewizora i w sumie tyle.

Super <3 Jak się #!$%@? człowieku nie nadajesz, nie masz predyspozycji do zajmowania się kimś innym, to rób coś innego w czym jesteś dobry. Widzę jak Ci ludzie się nudzą, jak Cierpią.

Co mogę zrobić? Zwróciłem uwagę jednemu bambusowi, coś odburknął i sobie poszedł. Szef całego przedsięwzięcia, to człowiek z którym nie warto nawet rozmawiać. Narobiłbym im rabanu na FB, albo tu podając szczegóły, ale jeszcze chcę trochę popracować.

Podkreślam, że nie wszyscy opiekunowie są tacy, część zachowuje się prawilnie, ale sprawiają wrażenie mniejszości.

TL;DR

  • 1