Wpis z mikrobloga

Powiem Wam coolstory.

Jakiś czas temu dzwoni dzwonek do drzwi, podnoszę tyłek i udaję się otworzyć drzwi. W drzwiach stoi znajomy z którym od kilku lat jedyny kontakt to: "cześć i kilka zdań na ulicy jak się mijamy"

No i oznajmia wszem i wobec, że gram na gitarze i chciałby zobaczyć mój sprzęt. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trochę dziwne mi się to wydało, no ale ok wpuściłem go, pooglądał mojego Vintage VS6 nawet odpalił combo, ale co najdziwniejsze zwrócił uwagę na czerwony pasek do gitary. o.O "Ooo pasek masz do gitary!!!" z akcentem jakbym musiał ściągać go z hameryki za nie wiadomo ile dolarów... Mówię, że tak, stosunkowo tani był bo koło 5 dyszek jak mnie pamięć nie myli. Na co wydał się jego podstępny plan przyjścia do mnie. Chciał pożyczyć pasek na tydzień może miesiąc bo chciałby zobaczyć jak to się gra na pasku.

Zdziwiłem się, bo paski nie są drogie już za kilkanaście złoty można kupić pasek, ale ok. Powiedziałem, że mam super straplocki i nie chce mi się ich ściągać, na co on cały oburzony odłożył gitarę, wyłączył wzmaka i prawie ze łzami w oczach mówił udając się do wyjścia: "kuuuurde wszyscy majo te głupie straplocki i nie mogą pożyczyć paska" Po czym wyszedł i powiedział cześć...

Spotkałem go jakiś tydzień później na ulicy, spytałem czy już kupił sobie jakiś prawilny pasek do gitary, na co on, że nie bo szkoda hajsu i sam se zrobił pasek z jakiegoś kawałka materiału i sznurówki od glanów. Od razu zapaliła mi się czerwona lampka, że to nie przejdzie. Powiedziałem, aby był ostrożny i pognałem czym prędzej na przystanek.

Jakiś czas później znowu go spotkałem i narzekał, że znowu nie ma hajsów a musi kupić klucz do gitary bo jego super pasek nie wytrzymał i gitara zaryła gryfem o podłogę.

Tak więc drodzy #gitarzysci i #muzycy nie zawsze warto cebulować bo kto cebuli szczędzi ten płaci dwa razy.

#gitara #gitaraelektryczna #muzyka #instrumenty #coolstory #heheszki
  • 13
@HCLB: Ja miałem kiedyś przez lata taki najtańszy szmaciany pasek i wydawało mi się, że lepszego nie potrzebuję. Do momentu, kiedy kupiłem SG, który jak wiadomo leci gryfem w dół. No i hmm... Musiałem kupić nowy pasek, ale i nową gitarę, bo tak skutecznie się wypięła, że do dziś leży u mnie w dwóch częściach, gryf i korpus osobno ;)
@jamtojest: ooo pokaż zdjęcia SG, osobiście jaram się na maksa gitarami w stylu SG, sam mam Vintage VS6 który do najwygodniejszych nie należy, ale jak na nią patrzę to wybacza swoje wszystkie niedoskonałości. Decha nie mam porównania do innych na moim piecu. :C
@HCLB: Niestety to nie Gibson, tylko zwykły Epiphone G-400, więc nie ma za bardzo czym się chwalić ;) Nie mam teraz jak zrobić zdjęć, na razie zdjęcie z netu - teraz mam takiego w wersji Vintage Worn Brown, ten połamany był Cherry. Oba rodzaje wykończeń moim zdaniem są piękne, jak na te pieniądze to naprawdę rewelacja jak to wygląda.

A SG są piękne, ale właśnie średnio wygodne ;)
jamtojest - @HCLB: Niestety to nie Gibson, tylko zwykły Epiphone G-400, więc nie ma z...

źródło: comment_LCudGC3Zu2Q70Z0CktFSeTPBjZdJChzG.jpg

Pobierz
@jamtojest: jak popełniłem grzech kupując czarną wersję SG :C ale no nic, napaliłem się i musiałem mieć, a jedynie taka była używka w dobrej kasie w okolicy. W sklepie nówka spodobałą mi się biała ze złotymi wykończeniami. Też Vintage.
@HCLB: Ba, ja nawet miałem świadomość tego, bo koledzy mieli czarne i odradzali, ale co tam. Miałem już różne gitary, ale nigdy nie czarną, więc musiałem być mądrzejszy i spróbować :D
@jamtojest: hahahah mi sprzedający mówił, że już nie kupi więcej czarnej, taki mistrz sprzedaży, a ja nie twardo czarna wygląda ok, dodam czerwony pas i będzie cacy. Tylko palce i kurz jakoś magicznie nie chcą być mniej widoczne xD cały czas #!$%@? jest gitara :P