Wpis z mikrobloga

Jak dobrze wiadomo języka obcego najlepiej nauczyć się w kraju gdzie się nim posługują. Pomyślałem o wyjeździe do #uk na 1-2-mc (pracuje zdalnie), żeby podszkolić mój #angielski.

Nie końca mam pomysł jak mogłoby to wyglądać? Chciałbym po prostu móc pogadać z ludźmi o codziennych sprawach, problemach itp. Wole wydać kasę na wyjazd niż na jakiś kurs w nauki angielskiego w Polsce. Mógłbym nawet pracować po południami, ale żeby mieć kontakt z rodowitymi angolami. Macie pomysł co można na miejscu robić? Mirki ma to sens?

Myślałem raczej o mniejszej miejscowości niż Londyn, żeby nie wydawać za dużo na wynajem pokoju.

#emigracja #uk #irlandia #anglia #naukajezykow #naukaangielskiego #angielski #angielskizwykopem
  • 17
@seelk: Jakiś czas temu, u mnie w mieście mieszkał gość, który stwierdził dokładnie to, co Ty. Chce nauczyć się Polskiego, więc przeprowadził się do Polski (na stałe). Gość jest fotoreporterem - freelancerem, więc kasy mu nie brakuje. Wyszło w końcu tak, że to nie on uczył się Polskiego, tylko "nauczał" innych angielskiego na cotygodniowych spotkaniach. Po prostu ludzie z nim rozmawiali o dupie maryni. Efekt był taki, że on mówi płynnie
@psych00: szukałem kogoś na interpals, ale mało kto odpisuje, a jeśli już ktoś coś to raczej pojedyncze odpowiedzi i ciężko na dłużej stworzyć taką relację, bo nikt się za free nie będzie poświęcał. A jak mam płacić to wolę u siebie znaleźć native`a.
@seelk: ja za namową @msq wyjeżdżam jeszcze w tym roku do Irlandii, jeśli nic mnie nie powstrzyma przed tym pomysłem :).

Ma sens, bo nigdzie się nie nauczysz języka tak, jak na miejscu. Z ciekawości - ile zarabiasz? Ja jako programista planuję zatrudnić się gdzieś na etacie, aby popracować z biura, podszkolić umiejętność komunikacji po angielsku. Gdyby zarabiać około 3-4k euro na start, to nie byłoby źle :).
ja za namową


@krejdd: Ja nikogo do niczego nie namawiam. Jesli informacje ktorymi od czasu do czasu sie dziele ze spolecznoscia wypoku kogokolwiek zachecaja do wyjazdu to ja juz nic na to nie poradze ( ͡ ͜ʖ ͡)
@msq: a niby się nie otrzymuje powiadomień, jak nie ma dwukropka po nicku :>.

Dobrze zachwalasz tę Irlandię, to spróbować nie zaszkodzi :). Jak klimat ostatnio? W Polsce się dość wietrznie zrobiło, a na Wyspach?
@rzet: nie chcę na etacie dobić do 10k. Liczę, że uda się wykombinować coś z własną działalnością. Wyjeżdżam, bo nie mam ochoty płacić tutaj co miesiąc 1000 zł + 18% dochodowego.
@seelk: no i jest niezły powód: "it would be nice if you can help me improve my english. Do you want a drink or something?". Szkoda, że irlandki są takie brzydkie. A jeżeli trafisz na ładną to pewnie i po polsku będzie mówić.