Wpis z mikrobloga

Co te kancelarie windykacyjne to ja nie... Od kilkunastu tygodni na numer mobilnego internetu (tak, gówniana "agata pała" LTE sreltee) dostaję smsy z prośbą o pilny kontakt w sprawie uregulowania jakiejś tajemniczej należności. Ignorowałem je od początku, bo, tak, zdarzyło mi się nie uregulować abonamentu w czasie, ale szybko to nadrabiałem i plus słał mi smsy, że już wszystko dobrze, śpij spokojnie, blabla, więc stwierdziłem, że dadzą sobie spokój. Dzisiaj postanowili mnie postraszyć. Mirkuję sobie spokojnie i nagle pojawia się dziki sms o treści:

Unikanie kontaktu z Kancelaria Prawna *************** sp.k. i niedotrzymywanie złozonych deklaracji wpłaty świadczy o braku


zainteresowania rozwiazaniem sprawy na etapie polubownym. Konsekwencja takiego postepowania bedzie skierowanie


sprawy na etap sa

Sms urwany własnie w ten sposób, ale nie, nie pomyślałem o kultowym "nie dawn", tym razem mnie to nie rozśmieszyło. Postanowiłem dowiedzieć się Wyguglowałem więc nazwę kancelarii, wow istnieje naprawdę jako "Gwiazda rynku finansów i windykacji" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przestraszyłem się, bo widzę, ze mam do czynienia z profesjonalistami i poczułem się trochę jak Lorenzo Lamas w "Renegacie" ( ͡ ͜ʖ ͡)

Dzwonię więc pod numer z wcześniejszych wiadomości, kolo odbiera Przedstawiam się, bla bla, zostawcie mnie w spokoju, te dyszke dałem Matiemu, bo on powiedział, że przekaże Sebie i przyrzekł na pas ojca, który do tej pory wisi w przedpokoju na pamiątkę...

Wracając do tematu facet, na pierwszy rzut ucha spięty prawniczyna, ale później zdziwił mnie trochę luzem z jakim podchodzi do roboty około 8 wieczorem. Powiedział, że moich danych, jak i numeru mojej karty sim nie ma w systemie, baa nie ma nawet smsów wysłanych na mój numer! Stwierdził, że chciałby załatwić to jak najszybciej, żeby nie robić mi problemów, ale w tej chwili nie potrafił zrobić nic. Jutro mam zadzwonić do niego z bardziej szczegółowymi informacjami o wiadomościach jakie od nich dostałem.

Historia trochę z dupy, bo nie ma jeszcze zakończenia, ale ciekawi mnie czy ta uprzejmość to wyraz profesjonalizmu, czy naprawdę coś tam na mnie mają i chciał tylko osłabić moją czujność?

Wiem #slabe, ale mi się nudzi

#windykacja #kancelarie #prawo #tylewygracczytyleprzegrac

#tldr

  • 1