Wpis z mikrobloga

#word2013 #word #office2013 #office #glupiproblem

Czołem Miraski,

Siedzę w #pracbaza i mam problem. Konkretnie z zapisem dużego rozmiaru pliku w #word2013. Nie mogę zapisać pliku koło 200MB. Muszę scalić parę rozdziałów z dużą ilością zdjęć, szablonów, wykresów, itp. itd. w jeden plik. Jednak po przekroczeniu magicznej liczby 800 stron, podczas zapisu, wyskakuje mi komunikat "za mało pamięci lub miejsca na dysku". Może ktoś ma jakieś pomysły jak temu zaradzić? To co #google mi podpowiedziało nie działa (,). Czyli oczyszczenie tempu , czyszczenie ram, zmiana formatu na starą wersję worda, zapis pliku na innej partycji, czy całkowite wykasowanie szablony Normal.dotx. Pomocy Miraski.
  • 11
@XaDasz: Zanim plik zostanie zapisany na dysku, jest zrzucany do ramu. Nie dołożysz ramu - nie zapiszesz pliku. Miałem to samo na laptopie z 4 gb ram - miałem książkę - ponad 1000 stron z obrazkami - pozmieniałem parę pierdół i chciałem zapisać - nie dało się. Dopiero próba na komputerze stacjonarnym z 16 gb ram powiodła się (ale równie dobrze mógł to być zbieg okoliczności. Nigdy nie miałem do czynienia
@JaDamian: a dodatkowe elementy typu strzałki wstawiane w wordzie mogą zwiększać rozmiar, bo zdjęć mam dużo ale o maksymalnej rozdzielczości gdzieś 800x600, tylko że jest wstawiona kupa strzałek z odnośnikami. Jest ich naprawdę mnóstwo, koło 10 na zdjęcie.