Wpis z mikrobloga

Mireczki wraz z dziewczyną nieco zmieniliśmy plany wakacyjne i zamiast nad morze, postanowiliśmy spędzić aktywniej nasz urlop i wybieramy się najpierw na 4 dni do #poznan a później na 5 lub 6 do #warszawa. Stąd moje pytania. Mirki z #poznan , co pięknego można zobaczyć w Waszym mieście oprócz ścisłego centrum? Jakieś ciekawe muzeum polecicie? Warto wybać się poleniuchować jeden dzień na Maltę?

Mirki z #warszawa . Jak to będzie z defiladą 15stego? O której się zaczyna i do której mniej wiecej może ona trwać, jakimi ulicami przebiega, gdzie najlepiej się ustawić? :) Oraz, czy warto udać się do centrum nauki Kopernik? Słyszałem o nim różne opinie.
  • 13
@parathormon: warto zwiedzić browar lecha (przy szwajcarskiej), stary browar, może przejechać się na pałac w Rogalnie, jak lubicie historię to fort Muzeum Martyrologii Wielkopolan-Fort VII przy Polskiej, zajrzyjcie do CK Zamek na jakąś imprezę albo wystawę albo film, fantastycznie odrestaurowana nowa sala, może Nowe Zoo (to wycieczka na 4-5 h), a poleniuchowac to zdecydowanie na Cytadelę, nie na Maltę. Malta to zabetonowany zbiornik retencyjny, a nie jezioro wypoczynkowe, jak na grilla
@tranc: Miałem na myśli poleniuchowanie oraz popływanie również w miarę możliwości, bo z tego co się orientuje to na Malcie jest zrobiona 200m plaża, tak? :) Czy nie warto? Możesz coś powiedzieć o muzeum powstania poznańskiego?
@parathormon: nigdy nie widziałem na oczy, aby ktoś pływał w malcie, jak rok temu zrzucali wodę aby wyczyścić to był taki syf, że naprawdę nie warto. to nie godne aby nazwać to jeziorem... :(

Jak pływanie to Rusałka / Strzeszyn / Kiekrz.

Co do muzeum, to Fort VII dotyczy II wojny światowej, to był mały obóz koncentracyjny dla mieszkańców Poznania. W muzem powstania poznańskiego nie byłem, więc się nie wypowiem, bo
@tranc: Rusalka i Strzeszynek to sciek doslownie! Splywa tam szambo od okolicznych nowobogackich #!$%@? januszy, co to oszczedzaja na wlasnym gownie :/ Poziom plazowiczow tez jest konretny.
@parathormon: a kiedy odwiedzacie? bo aktualnie w poznaniu festiwal transatlantyk, dużo fajnych seansów filmowych

stary browar polecam zobaczyć, bo bardzo ładny architektonicznie, w środy mają tez kino letnie, jak było pulp fiction to puszczali z takiego starego projektora więc było bardzo klimatycznie, tylko trzeba być najpóźniej godzinę przed seansem żeby miejsce na leżaczku zająć (w 2 osoby powinno się udać, ale więcej to pewnie i półtorej godziny przed nie zawadzi)

ostatnio