Wpis z mikrobloga

Asus Zenfone 5 czarny 2GB Ram 16GB Rom

Link do zakupów: Original ZenFone 5 Mobile Phone for ASUS Android 4.3 Corning Gorilla 3 Intel Z2580 5" IPS Dual SIM 8MP 1GB 2GB 8GB Play Store

Tracking: Link

Zdjęcia: Link do galerii

Pierwsze wrażenia? - Wydawało mi się że telefon będzie większy, tym bardziej że w internetach znalazłem sporo narzekań że to klocek. Nic z tego, telefon jak na 5 calowca jest całkiem poręczny (kciukiem sięgam praktycznie po całym ekranie). Jeżeli chodzi o wagę to jest ona ok, telefon nie jest ani za lekki ani tym bardziej za ciężki (w sam raz aby czuć że coś się ma w kieszeni). Jeżeli chodzi o płynność działania to też nie ma do czego się doczepić - telefon ani razu mi nie zlagował. Najbardziej obawiałem się o nakładkę Zenui, tym bardziej że od zawsze używałem AOSP (czystego androida) gdzie tylko mogłem. Bałem się że nakładka będzie tak przekombinowana jak te w Samsungach czy HTC - niepotrzebnie, nakładka jest lekka i w miarę zbliżona do AOSP, poza tym Asus nie narzuca się za bardzo ze swoimi autorskimi programami i usługami. Jakość wykonania - oceniam na bardzo dobrą, ma się wrażenie że trzyma się w ręku dosyć drogi telefon - nic nie skrzypi, wszystko jest doskonale spasowane (miałem w ręku pare "chińczyków" i Asus zrobił na mnie najlepsze wrażenie).

To tyle jak chcecie wiedzieć coś więcej to pytać - w miarę możliwości będę odpowiadał...

wołam: @ak44 @znikajacypunkt

#aliexpress #pokazzakupy #android #chinskiecuda
  • 23
  • Odpowiedz
@luc3ro: Dzięki za zawołanie. Do mnie już leci mój Zenfone od Goldwaya, tylko, że wersja 1gb. Jakiś czas temu miałem Lenovo s650, obecnie Xiaomi redmi 1s i jestem ciekaw czy Asus zrobi na mnie spore wrażenie, że będę chciał się na niego przesiąść. Sprawdź czy szybko łapie fixa w gps.
  • Odpowiedz
@Pomidorrr: z prostej przyczyny... asus to nie collpad czy jiayu itd. - to koncern który prowadzi sprzedaż na całym świecie (i pewnie w każdym kraju prowadzi odrębną politykę cenową) i najprawdopodobniej nie za bardzo mu się podoba że ktoś sprzedaje telefony z chińskiej dystrybucji do innych krajów. Nie znam dokładnie chińskiego prawa ale najprawdopodobniej wystarczy zamazać logo i nie wspominać że to Asus żeby pozbyć się niebezpieczeństwa pozwania przez koncern.
  • Odpowiedz
@Pomidorrr: dostałem jakieś karty gwarancyjne (wszystkie po chińsku) i trudno z nich wywnioskować ile tej gwarancji tak naprawdę jest... poza tym sprzedawca ingerował w oprogramowanie telefonu zmieniając je z chińskiego na wersje międzynarodową i wydaje mi się że gwarancja producenta jest już nie ważna.
  • Odpowiedz
@luc3ro myślisz, że jakiś pkt GSM podjąłby się naprawy takiego telefonu? Jestem bardzo zainteresowany tym telefonem tylko boje się, że jak coś mi się popsuje to telefon będzie leżał na dnie szafki :/
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@genco: ją się tym w ogóle nie przejmuje, dwa razy próbowałem reklamować telefony które miałem niby na gwarancji, raz to była Nokia A za drugim razem był to Samsung. Za każdym razem mi reklamacji nie uznali. Stwierdziłem że kupię tańszy telefon przynajmniej nie będzie mi szkoda jak padnie.
  • Odpowiedz
@luc3ro akurat w gwarancje to ja w ogóle nie wierze :) chodzi mi tylko o to czy jeżeli mi np. pęknie mi ekran to czy będę musiał wysyłać za granice, czy też w Polsce ktoś mi to zrobi, bo nie mam pojęcia jak to jest z takimi telefonami z Chin.
  • Odpowiedz