Wpis z mikrobloga

#legia #legiawarszawa #celtic #pilkanozna #ligamistrzow #eliminacjeligimistrzow #uefa

Sytuacja z walkowerem wygląda następująco

Legia jest w potężnej dupie.

Przytacza tu się różne historie z przeszłości (między innymi historie VSC Debreczyn gdzie klub dostał karę 15 tys euro za podobną sytuację)

no właśnie... podobną.

Wszystkie te przytaczane przez różnej maści "specjalistów" nie mają nic wspólnego z przypadkiem Legii Warszawa

w Debreczynie grał zawodnik niezgłoszony do tego meczu a nie jak w przypadku Legii karnie pauzujący.

Co teraz?

Dla UEFA sytuacja jest niewygodna, po pierwsze Legia wygrała miażdżącą przewagą i gdyby Celtic dostał walkower byłoby to zabijanie ducha tych rozgrywek. Po drugie Celtic jest drużyną rozstawioną a Legia nie rozstawioną, gdyby przeszedł Celtic byłoby za dużo drużyn rozstawionych. To rodzi problem.

Co robi UEFA? o dziwo chce pomóc i przepchnąć Legię ale boi się Arbitrażowego Trybunału Sportowego w Lozannie.

wysyła więc pismo do włodarzy Celticku i proszą w nim aby nie zdeklarowali że nie będą decyzji zaskarżać do Lozanny.

Celtic oczywiście nic takiego nie robi, bo wisi nad nim widmo bankructwa, wejście do fazy grupowej prawdopodobnie uratuje ich klub przed upadkiem.

Celtic w Lozannie na pewno by wygrał bo trybunał bierze pod uwagę jedynie suche fakty, a te niezaprzeczalnie działają na niekorzyść Legii.

I teraz, jeżeli UEFA puściłaby Legię dalej, a Celtic odwołałby się od decyzji w trybunale, to wyrok zapadłby najprawdopodobniej już po pierwszych meczach IV rundy co oznaczałoby kompletną dezorganizację w szeregach UEFA, oraz nie oszukujmy się kompromitację tej organizacji, myślę że UEFA nie będzie się narażać na coś takiego.

W tej chwili komisja wraca z Glasgow, niedługo zaczną się obrady.
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vviktor_88: No i co z tego? Jakby chcieli wpuścić Mariusza Pudzianowskiego od 89 minuty, to jest wciąż wystawienie zawodnika, który nie może grać. Prawo, że nie można wystawiać zawodników, którzy pauzują, albo nie mają uprawnień do gry jest mądre. Przykro mi, ale grając w ramach rozgrywek UEFA, zgadzamy się na jej zasady. Jak ich nie przestrzegamy to trzeba ponieść konsekwencje. Nie ma co winić UEFA, ani Celticu za tą pomyłkę,
  • Odpowiedz
@krojcol: Ponoć nie pauzował w pierwszym meczu z Celtikiem, bo był niezgłoszony do niego. A więc pauzował tylko dwa mecze, a w trzecim w którym miał pauzować zagrał.
  • Odpowiedz
@FredzIo:

Zgadzam się ze jest to fatalne niedopatrzenie

Bereszyński był zgłoszony do tego meczu. i nawet praktycznie odpauzował trzy mecze, dwa z saint patricks i jeden z Celtickiem. tyle ze do tych meczów nie był on zgłoszony i nie zostało to odnotowane jako
  • Odpowiedz
@krojcol:

Wnioskuje po tym że każdy zdrowo myślący człowiek dostrzeże że ta kara byłaby nie współmierna do głupiego błędu, tym bardziej że jak juz wczesniej napisalem Bereszyński w trzech meczach nie grał, wszedł w samej końcówce drugiego meczu, i nie miał wpływu na losy spotkania. Jeżeli to dla Ciebie jest powód żeby wyrzucać Legię z dalszych rozgrywek to musisz być zaślepiony nienawiścią
  • Odpowiedz
@vviktor_88: g---o prawda. Nie wiem skąd masz takie informacje.

Napisałem tylko, że podejrzewam, że uefa ma twoje zdanie w dupie. I tyle. A ty mi tutaj całą ideologię wymyślasz.

Wiesz napiszę to raz jeszcze. G---o prawda.
  • Odpowiedz