Wpis z mikrobloga

#webdev #js #nodejs jak zaczac projekt to mam npm init

no i zrobilem sobie taki projekt, pare plikow typu index.js (glowny plik aplikacji) no i index.html no wszystko fajnie, serwerek sobie zrobilem, ale nie chce miec wszystkiego w jednym pliku html, typu style i skryptow js :/ a jak probowalem osobno to pisalo ze nie mam dostepu. Jak to sie ustawia, bo widzialem ze zazwyczaj projekt ma jeszcze katalog views czy jakos tak i tam ma caly layout plus css plus img plus js. Jak to skonfigurowac? Pierwszy raz dopiero uzywam nodejs :)

no i nie ma czegos takiego jak w railsie przy towrzeniu projektu? ze juz mi tworzy caly katalog z calu struktura domysla i tyle? a ja zaczynam prace? typu utowrzenie views plus podkatalogow z index.html plus glownego pliku aplikacji, a nie tylko .json?
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@npsr: wlasnie go sobie buduje pod nogami ;) no i jezeli chodzi Ci o ten grunt z js. To tez juz go mam w swoich oddziałach :) bede musiał mu sie teraz przyjrzeć z czym to sie je :)
  • Odpowiedz
@npsr: mam wlasnie to zrobione :) kurde ze nie widzialem twojej wiadomosci wczesniej :/ a powiedz mi jak odpalic dobrze grunt? bo ja odpalam go w konsoli po prostu wpisujac grunt i to wszystko :/ no i jak zrobic console.log aby w terminalu mi wyswietlilo jak to bylo normlanie? probuje grunt.log etc, ale nie wysmietla mi :/
  • Odpowiedz
@npsr: jak cos mam taki kod, chce wyswietlic w konsoli ze sie polaczyl nowy uzytkowanik

var express = require('express');

var router =
  • Odpowiedz