Wpis z mikrobloga

#android #root #sgs3

Chyba nadszedł moment kiedy moja cierpliwość i szacunek do oryginalnego systemu tego telefonu się kończą. Coś trzeba zrobić, więc myślałem o CM, ale się rozmyśliłem. Stwierdziłem, że poprostu po zrootowaniu powywalam systemowe przeszkadzajki. Ale okazuje się, że nic nie może być takie proste jakby się wydawało. Mirki, jak zrobić roota na sgs3 w wersji 4.3, co na to knox, da się zrobić tak żeby tego nie ruszyć?

W sieci kupa poradników ale wszystkie pisane przez oderwanych od życia forumowiczów, większość poradników które czytam dotczy JB4.1.2, nie znalazłem nic na JB4.3. mam wodę z mózgu, pomóżcie.
  • 14
@banannq: ściągasz Kernel i cwm. Wygrywasz przez odin cwm i potem przez cwm instalujesz Kernel. Voilà.

Knoxa naruszysz i tak i stracisz gwarancję, ale po co Ci :) ja też sobie zrobiłem z SGS4 mini duos. I mam CM11 inofficial nightly. Śmiga fajnie
@BlueSpark: niby nie potrzeba gwarancji, bo jedyne co może się zepsuć to szyba, ale i tak jakby można nie naruszyć knoxa to lepiej nie naruszać, stąd moje dociekania.

Możesz podać jakiś link do konkretnego poradnika za rączkę z linkami? bo teoretycznie to wiem co robić, ale wiecie, pierwszy raz itp...

@Grovve: ten licznik - masz na mysli licznik flaszowań czy knox?
@BlueSpark: tia. z przerwami siedzę tam od 2006go, z czasów wm5.

ale teraz to jakaś masakra jaki mętlik się tam porobił. pamiętam, że w wiki była instrukcja jak robić roota na s3, a teraz widzę tylko film z rootowania, normalnie jak przedszkole. żadnych szczegółów, linków, takie czasy. (na forum oczywiście kupa info, tylko nic nie widzę)
@dwa_koty_kastrowane: fajne, duzo contentu, do ogarnięcia i trzyma się kupy. Jako że interesuje mnie głównie sam root, operacja wydaje się prosta. Rozumiem ze knoxa nie da sie uniknąć i przywrócić, trudno. I wszystko byłoby pieknie, aż tu nagle czytam:

UNLOCK BOOTLOADERS

If you have locked bootloaders, flashing one of these will probably brick your device - with the exception of Nexus devices, which will usually automatically "OEM unlock" and wipe your