Wpis z mikrobloga

Mam dylemat - zostać w domu czy starać się o akademik? Będę studiować we Wrocławiu, mam 30km do niego i całkiem przyzwoite dojazdy. Sytuacja w domu jest całkiem fajna i z rodzicami żyje mi się dobrze (wiadomo, staram się pomagać w różnych pracach domowych itd) dlatego nie mam żadnego przymusu uciekania z domu. Widzę plusy i minusy jednego i drugiego, dlatego nie wiem jaką decyzję na razie podjąć. Żaden ze mnie zawodnik do picia, wiadomo że czasem można ale wolałbym spokój :P W domu jak najbardziej jest, ale jednak zawsze dłużej zajmują te dojazdy

#studbaza #studia #akademik
  • 15
  • Odpowiedz
@Waaldo: Zdecydowanie staraj się o akademik. To naprawdę fajne miejsce, a jeśli się nie spodoba to zawsze możesz wrócić do rodziców

( a miejsce sprzedac ;) )
  • Odpowiedz
@Waaldo: próbowałam tak i nie dałam rady. mam nadzieję, że z Tobą będzie inaczej, ale jeśli masz możliwość, to weź akademik. max 15 minut drogi na zajęcia, lepiej się wyśpisz, no i zawsze za ścianą czy dwoma znajdzie się ktoś, kto pomoże w projektach, czy podrzuci materiały.
  • Odpowiedz
@Waaldo: a w ogóle dostaniesz akademik? sprawdzałeś regulamin? U mnie na uczelni osoby z Wwy czy nawet pobliskich miasteczek tak jak w Twoim przypadku nie mają szans na akademik.
  • Odpowiedz
@DeesQ: Możliwe że na coś bym się załapał. Braliby różne elementy pod uwagę takie jak odległość od uczelni czy liczbę punktów rekrutacyjnych. Coś tam pewnie by się znalazło
  • Odpowiedz
@Waaldo: Nie twierdzę, że jesteś mamisynkiem, ale weź pod uwagę, że akademik to też dobry test na sprawdzenie samodzielności. Obiadki domowe i hajs co miesiąc wpływający na konto - fajna rzecz, lecz tu chodzi też o całkowicie samodzielne załatwianie formalności oraz będziesz w milionie sytuacji, gdy całkowicie sam będziesz musiał podjąć ważną decyzję. Takie przedłużenie dzieciństwa pomieszane z dorosłym życiem.
  • Odpowiedz
@Grzechu10g: musiałeś trafić na złych współlokatorów. chociaż rzeczywiście, jednemu będzie akademik przeszkadzał, innemu nie. ja tam sobie radzę, słuchawki na beret i dobranoc ;)
  • Odpowiedz