Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #obiad

Hej, Mireczki, nadszedł czas na nowy wpis w #cezetpiecze. Dzisiaj zaskakująco dobry obiad - quiche, czyli z fr. po prostu "placek". :D

Na podpieczony spód słonej tarty wyłożyłem farsz z podsmażonej z ziołami prowansalskimi piersi kurczaka, cebuli, czosnku oraz papryki, po czym przykryłem całość masą ze śmietany, jajek i mozzarelli, w którą wetknąłem dodatkowo kilka kawałków brokułów.

Wyszło świetnie, powierzchnia placka jest dosyć ciągnąca dzięki domieszce mozzarelli, a zarazem chrupiąca w miejscach, gdzie mocniej się przypiekła. Kurczak jest delikatny i dobrze komponuje się z dosyć ostrą papryką. Jedynym defektem jest trochę zbyt miękki spód, który zbytnio nasiąkł sokami z farszu. Muszę coś wymyślić, aby zapobiec takiemu zjawisku w kolejnych wypiekach.

Przepis - przemnożyłem składniki x1.5 i spokojnie wystarczyło ciasta i masy jajecznej na formę 30cm. Zamiast boczku użyłem 1 pary piersi z kurczaka.

Cezetus - #gotujzwykopem #obiad

Hej, Mireczki, nadszedł czas na nowy wpis w #cezetpi...

źródło: comment_tRzV2EO0DuWYIhwWqeLsd0fZ6zohtZ3f.jpg

Pobierz
  • 7
@Cezetus:

Jedynym defektem jest trochę zbyt miękii spód, który zbytnio nasiąkł sokami z farszu. Muszę coś wymyślić, aby zapobiec takiemu zjawisku w kolejnych wypiekach.


Przed nałożeniem farszu popędzluj ciasto cienką warstwą oliwy. Wypróbowane przy pizzy.