Wpis z mikrobloga

Obiecałem sobie, że nie będę już poruszał na wykopie takiej tematyki, w końcu wchodzę tutaj dla przyjemności a nie po to, żeby dostać raka, ale wczorajszy wątek, który można znaleźć tutaj sprawił, że ręce mi opadły i postanowiłem zrobić wyjątek. A skoro autor wpisu usuwa komentarze to przeniosę się z tym na główne mirko, kto bogatemu zabroni. Ostrzegam, będzie długo i bez tl;dr. Gościnnie wystąpili: @Tleilaxianin oraz @KAROO

Pozwolę sobie również zawołać:

[ #bekazlewactwa #4konserwy #neuropa #polakicebulaki #janusze ]

Jakiś czas temu u mnie na osiedlu zbudowali nowe mieszkania, w tym to czego najwięcej schodzi czyli kawalerki. W ciągu dosłownie kilku dni zostałe wykupione przez #!$%@?ów, którzy nie zamierzali w nich mieszkać tylko wynająć z zyskiem.


Pierwsze dwa zdania i już jest ciekawie. Możemy się z nich między innymi dowiedzieć, że osoby, które kupują mieszkania pod wynajem to #!$%@?. Bo w końcu każdy, kto nie mieszka w mieszkaniu, które kupił to potencjalny złodziej, podły burżuj, spekulant i należy taki element wyrwać z korzeniami. Mało tego, chcą je wynająć. Sam fakt wynajęcia nie byłby dla autora tak bardzo problematyczny gdyby nie jeden drobny szczegół, o którym zresztą we wpisie wspomniano. Otóż ci wredni burżuje chcą wynająć mieszkanie z zyskiem! Rozumiecie? Z zyskiem! Przecież to skandal w biały dzień, mieszkania powinno się wynajmować tylko i wyłącznie tracąc na tym pieniądze. Jeśli -nie daj boże- ktoś na tym zarobi trzeba koniecznie go ukarać. Co autor wpisu zresztą robi:

No cóż, w ciągku kilku następnych miesięcy wizytowania lokalnego portalu z ogłoszeniami miałem dane wszystkich cwaniaków i pyk pyk - donosiki do skarbówki na wszystkich hurtem. W ciągu następnych kilku miesięcy okazało się, że się opłaciło - oto w kolejce do sklepu jeden wąsaty #!$%@? skarżył się drugiemu że on to kupił mieszkanie, żeby hehe wynajmować a tu przyszło pismo od skarbówki i jak on się teraz wytłumaczy :D


I kulminacja wpisu:

Wniosek: jak chcesz zarabiać to zajmij się pracą bo możesz trafić na mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Być może niektórzy z was na początku tego nie zauważyli, ale po przeczytanie reszty wpisu powinno rozwiać wszelkie wątpliwości. Otóż mamy tutaj do czynienia z typowym, zawistnym polakiem-cebulakiem (nie mylić z normalnym Polakiem). Ten człowiek-stereotyp nie może znieść myśli, że ktoś inny zarabia więcej od niego i (o zgrozo) nie pracuje jakimś zakładzie od 8 do 16. Myślicie, że to koniec? A gdzie tam, autor wpisu wziął sobie do serca kino Hitchcocka - rozpoczął trzęsieniem ziemi i napięcie stale rosło.

Autor nie dopuszcza nawet do siebie myśli, że ktoś woli wynająć mieszkanie niż je kupować, bo na przykład jest studentem:

Jeśli stać cie na wynajem to stać cię na kredyt. Jeśli wspierasz spekulanta to sam jesteś szkodnikiem.


Drogie mirki - powinniście teraz wypowiedzieć wszystkie umowy o wynajem, zaciągnąć kredyt na 20 lat i zakupić sobie mieszkanie na własność - chyba nie chcecie wspierać spekulantów, co? Im dalej w komentarze tym ciekawiej - co jeśli ktoś postanowił, że będzie w ten sposób dorabiał? @Tleilaxianin ma już wyrobione zdanie na ten temat:

Jeśli chce zarabiać to niech pracuje 8-16.


Strach pomyśleć co się stanie jeśli autor wpisu dowie się, że jego sąsiad pracuje od 10 do 16. Przebite opony w samochodzie jak nic.

Zapraszam do czytania reszty „mądrości” z tego wpisu:

Skuterów wodnych możesz sobie kupić całą ciężarówkę i nadal starczy dla wszystkich chętnych. Nie dotyczy to mieszkań, które są dobrem wysoce limitowanym. Dlatego słuszna była dawna zasada: Jedna rodzina - jedno mieszkanie. Podatki mam w dupie. Po prostu zgnoiłem gości cudzymi rękami.


Ja mam mieszkanie - i nie spekuluje nim tylko sam w nim mieszkam. A Janusze dostaną większą karę niż ci się wydaje - na pewno przewyższy dotychczasowe zyski. Potem coś wymyślę nowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) O, np. jeden z cwaniaczków ostatnio nielegalnie sprzedawał choinki. W tym roku czeka go niespodzianka.


Jesteś wykopowym programistą, zarabiasz 15k na miesiąc i pracujesz zdalnie? Wracaj do mamy! Zlecenia również są dla autora „gównopracą” więc zostaje wam robota w fabryce od 8 do 16. Wszystko wykraczające poza to sprawia, że nasz Janusz zaczyna nerwowo sapać i przebierać nóżkami.

Nie ma czegoś takiego jak "praca mobilna". To jest pseudopraca i niech sie weźmie do prawdziwej albo wraca do mamy.


Odziedziczyłeś mieszkanie i chcesz je sprzedać / wynająć?

Odziedziczone czyli sobie nie zarobiła czyli jej sie nie należy.


Po chwili ujawnia się kolejny ‚człowiek stereotyp’. Ktoś sprzedaje koszulki na allegro i robi na tym większą kasę niż ja? A zapytam się autora wpisu jak go #!$%@?ć do skarbówki bo widzę, że się zna. Swoje zachowanie tłumaczy tak:

wybacz ale 0 trollingu, od kilkunastu miesięcy prowadzę własną firmę i się #!$%@? jak widzę, że coś mi nie idzie, pomimo tego, że mam ten towar najtaniej, często gęsto muszę o niego walczyć i zabiegać tygodniami, w pokoju mam mały magazyn, a taki janusz sprzedaje podróby za 1/3 ceny (dodatkowo wysyłka prosto z chin, więc tylko wypełnia fomularz chińczykowi - zero jego roboty) i opierdziela po 100 sztuk na jednej aukcji kosząc tyle kasy w jeden dzień co ja przez 2 tygodnie.


Niedługo po wymianie porad i doświadczeń z powyższym panem @Tleilaxianin ujawnia swoje zdanie na temat jazdy na suwak:

Tak - nie uznaję żadnej "jazdy na suwak". Cwaniaczków z lewego pasa nigdy nie wpuszczam na swój, niech czekają jak inni w kolejce.


Już nawet nie będę tego komentował. Smuci mnie jedynie fakt, że tacy ludzie zatruwają powietrze w moim kraju. Jak ma być tutaj normalnie skoro ludzie w dalszym ciągu nie wyzbyli się mentalności rodem z głębokiej komuny? Ktoś kupił mieszkanie żeby je wynajmować? Doniosę do skarbówki! Ktoś ma nowy samochód? Porysuję gwoździem bo pewnie ukradł. Ktoś ma nową wycieraczkę? A nasram mu na sam środek, niech się nie cieszy, że ma! Tacy ludzie to rak, który toczy ten kraj.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Obrazek poglądowy:
Songbird - Obiecałem sobie, że nie będę już poruszał na wykopie takiej tematyki, w ko...

źródło: comment_F3xxXFsCexUKTmKIpsNE3IB9C9cbICz1.jpg

Pobierz
  • 65
@Songbird: zapisałem notatkę "Troll od mieszkań, które należą Ci się tylko gdy pracujesz o 8 do 16 i chcesz je kupić a nie wynająć" - teraz będę uważał na słowa jak pojawi się w pobliżu, żeby przypadkiem mnie nie #!$%@?ł do jakiejś skarbówki czy że nielegalnie choinkę kupiłem i wspieram spekulanta ( ͡° ʖ̯ ͡°)