Wpis z mikrobloga

##!$%@?

Drobna aktualizacja i ogłoszenie

Administracja w końcu się odezwała- osiągnięcie będzie, muszę tylko przesłać listę zawodników, co zrobię niebawem ;)

OGŁOSZENIE

Podobał wam się turniej? Może macie ochotę na więcej? W takim razie mam dla was dobrą wiadomość- wraz z @Krzysztofik pracujemy nad serwisem do rozgrywania turniejów. Turniej blitza raz w miesiącu? Może turniej całoroczny? Albo drużynowe rozgrywki w kloca? Jeśli uda nam się go dokończyć, możliwości organizacji takich wydarzeń bardzo wzrosną. Ale zanim to nastąpi, konieczne są testy pierwszej wersji serwisu, dlatego potrzebujemy paru chętnych osób, które zagrałyby w beta-turnieju. Wstępnie byłyby to rozgrywki w blitza, po 3-5 minut dla zawodnika, 5 rund, tak by móc zamknąć wszystko w dwa dni. Jeśli ktoś miałby CZAS i chęć wziąć udział, proszę o napisanie w komentarzu. Liczba miejsc ograniczona.
  • 24
raz na tydzień, nie raz na miesiąc. może być bez nagród, bo po co komu


@qeber: Nie, nie. Lepiej rzadziej i z nagrodami - to podnosi rangę i daje motywację do grania. I mobilizuje ludzi z wykopu. Jak chcesz po prostu pykać w szachy - od tego są serwisy odpowiednie. Na wykopie powinny być cykliczne zawody i fajne nagrody. Tylko wtedy ma to sens. Inaczej to można sobie siedzieć po prostu
jedno nie wuklucza drugiego.


@qeber: Nie jestem pewien.. obawiam się spowszednienia tematu i utraty zainteresowania. W tym turnieju biorą udział Wykopowicze - niekoniecznie super szachiści. Amatorzy, krótko mówiąc, tacy jak ja. A jak będzie co tydzień rozgrywka, to ludziom się przeje i zostanie paru wytrawnych graczy, a każdy nowy amator który się podepnie będzie od razu przez nich miażdżony, co też nie przyczyni się do popularyzacji idei szachów na Wykopie.
@mike78: hmm. No ale czy jest problem z organizacją jednocześnie cyklicznych turniejów "mniejszej rangi" bez nagród i raz na pół roku "wielkiego turnieju" z nagrodami? Myślę, że większa częstotliwość rozgrywek przyniesie większą popularność dla ##!$%@?, a to się przełoży na większy poziom zabawy i emocji.
@qeber: Sam nie jestem wróżką i może nawet masz rację, ale osobiście uważam, że to tak jak z olimpiadą. Jest raz na cztery lata i każdy chce zdobyć złoto, jakby była co trzy miesiące to nikt by na nawet się nie obejrzał.
@zly_wieczor: Sądząc po obecnym zainteresowaniu turniejem (~300 osób na wejściu) częstsze organizowanie turniejów byłoby znakomitym pomysłem. Ja bym w ten sposób to widział: 10 turniejów blitza w roku, jeden w miesiącu (od września do czerwca) i klasyfikacja długofalowa, w której do wyniku końcowego liczyłoby się np. 5 najlepszych rezultatów. Na wakacje natomiast mógłby być turniej bardziej poważny - 9 (11) rund, 15(30) minut na partię. Pytanie tylko, jak zrobić comiesięczny turniej
@Dewastators: Kloc to nieco drugorzędna inicjatywa, po prostu myślę, że dobrze byłoby mieć też co jakiś czas odskocznię od zwykłego grania. Organizacją poszczególnych turniejów i ich rozłożeniem zajmę się po wystartowaniu serwisu, ale mniej więcej coś takiego sobie na początku wyobrażałem. Zobaczymy jak wyjdzie ;)