Wpis z mikrobloga

Miraski, potrzebuję porady z zakresu #motoryzacja i #samochody : potrzebuję autka na długie trasy (taki standard to 200-300 km 2 razy w tygodniu + codziennie krótsze trasy poza miastem). Po długich poszukiwaniach waham się między Seatem Leonem 1.9TDi z 2006 roku i Renault Megane 1.5dCi z 2007. Obydwa sprawne i sprawdzone, i nie wiem co wybrać, więc odwołuję się do zagregowanej mądrości Mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #mirekhandlarz #renault #seat
  • 15
@nie-ma-bata: Ja bym brał 1.5dci. Sam zrobiłem takim silnikiem prawie 200 tys km i żadnej awarii. Trzeba tylko regularnie co 20 tys wymieniać olej i lać sprawdzone paliwo, a bedzie ok. A spalanie w nissanie almerze ( ponad 1200kg wagi ) ok. 4,5- 5 litrów średnio. A to #!$%@? farmazonów przez ludzi, którzy naczytali się rożnych forum, to bym sobie darował.
@killerpizza: a z którego roku masz tą almerę? i ilu konny silnik? bo z tego co się zorientowałem to awaryjność 1.5 dci zależy w dużej mierze od zastosowanych podzespołów (siemensa albo delphi) a to się zmieniało w zależnosci od rocznika i mocy silnika...
@Akuku69: ASV nie jest oparty na pompowtryskach tylko na pompie wtryskowej. Rozwiązanie starsze, mniej kosztowne w użytkowaniu.

W tych latach pompowtryski były w 101, 130 i 150 KM. Wersje 68 (SDI), 90 i 110 KM były na pompie.