Wpis z mikrobloga

@Angel_of_death: hmm, dla mnie rozdzielnia to wydzielone pomieszczenie, lub część stacji energetycznej w której dokonuje się rozdziału energii elektrycznej. Za rozdzielnice uważam natomiast wszelkie szafki, szafy, tablice ze sprzętem pomiarowym, sterowniczym etc. Jeżeli się mylę - naprowadź mnie proszę na właściwy tor :)
@r3ll: masz rację, ale czy to nie jest właśnie część stacji energetycznej? W sumie nie wiem jak to wygląda od strony przepisów, w tym temacie to znam tylko pojęcia i tyle, więc chętnie się dowiem czegoś więcej.
@Angel_of_death: temat nie jest pasjonujący, nie masz czego zgłębiać :D Na tym zdjęciu widać tylko rozdzielnice skrzynkową z której wyparowały elementy łączeniowe (najprawdopodobniej) na skutek pojawienia się prądów zwarciowych. I nic więcej z samego zdjęcia nie wywróżę - ani tego gdzie jest, ani czego jest częścią.
@Angel_of_death: @r3ll: Ehh, stacja elektroenergetyczna jest to pewna ogólna nazwa, stacje mogą być wnętrzowe lub napowietrzne, a mogą służyć do rozdziału energii lub transformacji albo tego i tego.

Według opisu źródłowego spalenia dokonał łuk elektryczny który wywołali sprawcy, możliwe że pociągnęli nie za tą rączkę gdy rozdzielnica była pod obciążeniem :)
@mk87so0: @Angel_of_death: @r3ll: panowie branżowcy jak widzę, zawsze mnie nurtowało, czy żeby wymienić trafo umieszczone na słupie linii SN, wystarczy użyć wyłącznika po stronie nn i następnie transformator w stanie jałowym odłączyć odłącznikiem słupowym po stronie SN? Czy może całą linię trzeba wyłączyć

swoją drogą, ciekawe czy kogoś korciło i użył odłącznika słupowego w stanie obciążenia linii, mam namyśli osoby postronne.
@marsadko25: nie siedzę na montażu, ale do takich rzeczy jak wymiana trafo z tego co kojarzę nie bawią się w odłączanie całej linii, zaliczają to do PPN (prace pod napięciem). Jest prawie tak jak mówisz: najpierw zajmują się blokowaniem SPZ, potem stroną nn i kolejno SN