Wpis z mikrobloga

Łoo mirasy, co ja jadłem (piłem) na śniadanie, to przechodzi ludzkie pojęcie. Wczoraj natrafiłem na wzmiankę o kawie z masłem. Daje kopa energetycznego na kilka godzin, jest małokalorczyna i pomaga w odchudzaniu. Dawno nei wrzucałem nic pod tag #zycienatlusto, tak więc postaram się napisać trochę więcej... Czym jest kawa z masłem?


Tybetańska koka

Kawa z masłem nie jest najnowszym wymysł działu marketingowego Tchibo, czy żydowskich producentów masła, chociaż jest mocno promowana przez Amerykanów

Pili i piją ją tybetańscy mnisi, Etiopczycy, a w Singapurze jest mielona z masłem.

Tajemna receptura

Na tyle tajemna, że możecie ją znaleźć pod linkiem:

How to Make Your Coffee Bulletproof® Receptura jest prosta i składa się z kawy i masła w ilości ok. 40g dodawanego do zrobionej już kawy o temp. ok. 80 stopni. Najważniejszą kwestią jest jakość składników - powinny być jak najlepszej jakości. Wzszak ma to zastępować co najmniej jeden posiłek.

Lataj jak naspidowany, astronauta pier%olony

Jak to działa?

Kawa zwiększa termogenezę oraz utlenianie tkanki tłuszczowej, a tłuszcze z masła dostarczają najwyższej jakości energii oraz witamin A, E i kwasu linolowy, któe to składniki pozytywnie wpływają przede wszystkim na krążenie i narząd wzroku.

Powiem po sobie. Wczoraj zamiast prawilnego śniadania wypiłem jedną taką kawę z dodatkiem zaledwie 30g masła o godz. 9:30. Obiad zjadłem ok. 15 i to w połowie, potem dojadłem resztę, ok. godziny później. Łącznie zjadłem ok. 2000 kcal przy 2500 w dni powszednie.

Dzisiaj natomiast wypiłem kawę z 50g masła ze względu na siłownia. Po 1,5 od wypicia kawy trening poszedł wzorowo, miałem sporo siły, a przysiady wchodziły jak nóż w masło, które dodawałem do kawy. Porządny posiłek zjadłem dopiero po ponad 4 godzinach i czuję się wyśmienicie i dało mi to energię do stworzenia tego postu ;).

Komu do ryja

Wszystkim tym, którzy redukują, szczególnie na dietach wysokotłuszczowych. Dla osób, które potrzebują porannego orzeźwienia. W przypadku diet z małą zawartością tłuszczu, radziłbym początkowo mniejsze dawki masła ze względu na możliwe problemy trawienne. Podobno jest też dobra na masę, ale nie znalałem przekonywujących źródeł na potwierdzenei tej rewelacji, wszak pomaga chudnąć, wiec gdzie tu masa?


#dieta #odchudzanie #kawa
  • 15
  • Odpowiedz
@snnop93: Myślę, że dla smaku można, aczkolwiek porządne masło ma śmietankowy posmak, więc powino w tym względzie zastąpić mleko. Raczej odradzałbym dodawanie cukru ze względu mieszkanie różnych składników i fakt, że kopa daje nam kawa, a dodatek cukru może spowodować nagły skok i spadek poziomu cukru we krwi. Poza tym łączenie cukru i tłuszczu moze doprowadzić do zamiany tego cukru w taknkę tłuszczową, a to mijałoby się z celem :).
  • Odpowiedz
@skrzynek87: Przy diecie tłuszczowej to na pewno jest świetna sprawa, bo jest kompatybilne z tym co je sie na codzień. W sumie uznaję to jako dodatek, a że redukuję, to myślę, że efekty będą dobre.
  • Odpowiedz
@Gorasul: Serio. Od razu, wypijałam taką kawę jakoś koło szóstej, potem jadłam lekki (o ile jakiekolwiek jedzenie spełniające zasady keto można tak nazwać) posiłek w czasie przerwy w zajęciach (~10), później w domu obiad (16) i kolacja (19-20). Jak najbardziej polecam, pierwsze dwa tygodnie były kłopotliwe (organizm musiał się przystosować i dopadło mnie tzw. keto-flu), ale dalej już wszystko w porządku. Przeszkadzał mi tylko zapach ciała.
  • Odpowiedz
@Gorasul: zrobiłem około godziny 13, jakieś 70 ml kawy z ekspresu i 30 g masła. Strasznie otępiały byłem po tej kawie, skutek odwrotny do efektów jakie powinna dawać kofeina i nie wiem czy to przyczyna samej kawy czy ogólnie mieszanki, a jeśli chodzi o głód to zjadłem godzinę temu niecały talerz zupy, więcej nie dałem rady. Czuję takie ssanie w żołądku ale do jedzenia mnie nie ciągnie. Jeszcze jutro przetestuje
  • Odpowiedz