Wpis z mikrobloga

@VanityFair: ostatnio sciagnalem audiobook'a, nigdy nie sluchalem a fronczewski robi klimat

@ri7h: Jezeli chodzi o warsztat pisarski to z ksiazki na ksiazke jest coraz lepiej. Sam wykreowany swiat i historia moga Ci sie nie podobac, ale tak jest z kazda ksiazka i nalezy uszanowac twoje zdanie.
@VanityFair: No właśnie, w wieku +/-10 lat ;)

@Elav: Ale mówisz o tłumaczeniu czy wersji oryginalnej? (Ciężko oceniać warsztat pisarski tłumaczenia).

Co do historii, nie tyle że się nie podoba - jest banalna, strasznie przewidywalna, jednowątkowa etc. Ot taka książka dla 10 latków.

To już nie jest kwestia gustu tylko oczytania. Zawsze lubię porównywać czytanie do jedzenia. Można jeść wykwintnie, można jeść ładne rzeczy, można jeść pożywnie, zrdowo albo można
@n0rex: Damn, to chyba za dużo czytałem książek...

@Elav: Ja też przeczytałem całość, nie mniej jednak wciąż uważam że nie była to szałowa książka. Czytałem też to po angielsku - dość prosty język pozwalał szlifować umiejętności. Co do Sapka czytałem tylko cykl o Wiedźminie i też wolałbym nie komentować ^^
@ri7h: A nie obejrzysz sobie prostego i lekkiego filmu na rozluźnienie od czasu do czasu? Harry Potter to moim zdaniem bardzo dobre i przyjemne czytadło. Ja osobiście czytam książki na które mam humor, jak chcę coś ambitniejszego to wybieram inne książki. Już nie mówiąc o tym, że od takich książek jak Harry Potter wiele dzieciaków zaczynało przygodę z czytelnictwem, bo nie była to wymuszona lektura, tylko coś na co czekały i
@Elav: Hmm, ok dorzucę w kolejkę ;)

@str128: Czasami oglądam superprodukcje. Zwykle wyrabiam się z nimi w 30-50min (przewijając).

Co do dzieciaków zaczynających czytanie od HP. Wiele z nich kończy czytając Zmierzch, Coelho albo inne "Cienie Wiatru". Nie wiem czy jest to aż taka wygrana.

I tak, czasami wracam do książek z dzieciństwa, LotR, Buszujący w Zbożu etc i zastanawiam się "co ja #!$%@? miałem w głowie, że jarały mnie
@alkan: Zanika wśród ogółu, który zawsze dążył do możliwie największego stanu otępienia. Wśród innych czytelnictwo raczej rośnie. Moi wszyscy znajomi czytają, poza kilkoma przypadkami.

Oczywiście, o spadającym czytelnictwie mogą gadać wydawnictwa i autorzy, którym się nie powiodło.

Może po prostu nowości się nie sprzedają, bo są słabe?
@VVelur: 26. Co do polecania - zależy co byś chciał przeczytać (gatunek) i co dla Ciebie znaczy ambitna książka etc?

Ostatnio czytam zdecydowanie mniej beletrystyki, dodatkowo raczej nie czytam nowości, więc wiele z moich poleceń mógłbyś znaleźć na dowolnej liście top100.
@ri7h: Kiedyś zaczytywałem się w najprzeróżniejszych książkach o tematyce sf, fantasy, teraz zacząłem wybierać co ciekawsze z http://5000best.com/books/ . Aczkolwiek Ulisses chyba właśnie była za "ambitna", dotarłem do setnej strony i dałem sobie spokój

( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakichś konkretnych wymagań co do gatunków nie mam, ważne, żeby dobrze się czytało ale też żeby nie była to jakaś papka.