Wpis z mikrobloga

@ri7h: Trochę się kreujesz w swoich komentarzach jak Gesslerowa, tylko wśród książek, nie wiem czy przez przypadek czy z rozmysłem ( ͡º ͜ʖ͡º)

To powiedziawszy poleć fantastykę, high fantasy, epic fantasy, czy jak tam zwał, dużo magii i zabójców na propsie :)

Ze swojej strony, mimo bycia bestsellerami, podobały mi się książki Brandona Sandersona, Brenta Weeksa (ale to ze względu na tematykę bardziej niż na kunszt
@aseeon: Najn, najn, najn. Nigdy nie miałem tego na myśli. Może wynikać to z tego, że niektóre komentarze poprawiam w nieskończoność, żeby zabrzmieć jak najbardziej merytorycznie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mówiąc o bestsellerach mam na myśli książki takie jak - Grey, Coelho, Grochola, Zafony i inne których tytułów/autorów już nie pamiętam (co dość mocno świadczy o ich poziomie).

Fantastyka - Nie wymieniłeś Urszuli le Guinn - jeśli
@aseeon: Ja zrobiłem całość, ale miałem wrażenie że aspektów magii etc sam Ericson nie ogarnia. Gdzieś w pewnym momencie przekombinował. Ale spoko się czytało. Oraz trochę spojler:


To polecam dokończyć cały cykl Czarnoksiężnika, chyba najdojrzalsze fantasy jak do tej pory.
@ri7h: Czytałem Robin Hobb, też daje radę, zarówno trylogię skrytobójcy jak i trylogię błazna, zostały kupcy i żywostatki ;)

Trudi też czytałem, ale jakoś mi się znudziło na 3 tomi - Wielkim mistrzu :<
@bialepaski: Tak jak pisalem wyżej, K. Vonnegut jest wart polecenia zawsze, świetny i troche absurdalny humor. Jesli nie przeszkadza Ci duzo pieprzenia o teorii sztuki i literatury "Mag" Fowlesa (jedna z moich ulubionych). Ogolnie polecam tego pana, a ksiazka bardzo ryje banie w tematach z okolicy "kim powinien byc mężczyzna". Coś w tym guscie ;)
@ri7h: Twierdzisz, ze czesci 5,6,7 sa dla 10 latkow? Chyba nie wiesz co piszesz. Tak samo jak @elav dorastalem razem z pojawiajacymi sie czesciami, wiec zaczalem serie majac 10 lat, a konczylem majac 18 jakos. Z kazda ksiazka akcja i styl robi sie powazniejszy. Nie mowie, ze jest to cos wybitnego i moze nie spodobaloby mi sie jakbym wzial to pierwszy raz do reki majac 20 pare lat, ale jest dobra