Wpis z mikrobloga

Nie czytałem tego całego szpamu i rozkrzyczanej dyskusji, ale może coś powiem o HP i dwójce dzieci w wieku 6 i 9 lat.

Otóż moja siostra to wspaniała mama i swoim dzieciom przeczytała wieczorami pierwsze 2 tomy. Naprawdę, nie jesteśmy w stanie wymyśleć nic, co by mogło zapełnić lukę po tych książkach :P Wszystko jest jakieś nudne.

Dlatego uważam, że HP to wspaniała seria.

Na Więźnia Askabanu to uznaliśmy, że dla 6
@DivineDevil: Polskie tłumaczenie jest świetne, nie można do niczego się przyczepić.

Los Dumbla - ez, wiadomo bylo, ze Harry na końcu musi sobie poradzić sam. Zwłaszcza po śmierci Syriusza.

Tak, wciaz uważam ze to ksiazki dla 10-13 latków, nawet końcowe tomy. Dlaczego niby miały by być dla starszych osób? Bo ktoś umiera? No tak, jakby 10-13 latki nie oglądały filmów i nie grały w gry typu gta.

Temat książek dla nastolatków:
@ri7h: Ja nie mowie, ze nie ma innych ciekawych ksiazek dla nastolatkow. Bedac dzieciakiem czytalem Twaina, a takze wiele swietnych polskich ksiazek Niziurskiego, Nienackiego, Chmielewskiej, Ozogowskiej itp. Po prostu mysle, ze HP ma swietny klimat dla nastolatkow. Ostatnie czesci nie sa dla 10latkow, bo miedzy innymi umieraja ludzie, jest przemoc i brutalnosc, straszne czarne charaktery, relacje ktorych 10 latek nie zrozumie.

Dziecki mysla inaczej, majac 8-9 lat czytalem detektywistyczne ksiazki dla