Wpis z mikrobloga

No fajnie że ten Majka wygrał etap, ale ta cała pompa wokół niego jest dość dziwna. Sprawdziłem klasyfikację i jest dopiero 52, traci 2 godziny do prowadzącego. Nawet inny Polak go wyprzedza. Gratuluję mu życiowego sukcesu, ale on się w tym wyścigu już totalnie nie liczy, niestety.

#tdf
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@polik95: Ale ktoś na to w ogóle patrzy? Wszyscy znają Amstronga a nie mają pojęcia kto wygrywał jakieś podkategorie. No taka prawda. Nie róbmy sukcesów tam gdzie ich niestety nie ma. Fajnie że wygrał etap, to pewnie sukces życia, ale już lepiej na Giro wypadł bo był w top10.
  • Odpowiedz
@DwaKolory: oglądałbyś program Le Monda to byś zmienił swoje podejście. Dla Majki tym bardziej jest to cenne zwycięstwo bo 21 lat temu ten sam etap wygrał inny Polak Zenon Jaskuła.
  • Odpowiedz
Ale ktoś na to w ogóle patrzy?


@DwaKolory: Poprzez analogie do mundialu w kopanie piłki:

Nikt nie pamięta kto był królem strzelców? - klasyfikacja
  • Odpowiedz
@emtei: Porównanie meczu Niemcy-Brazylia, który na zawsze już zapisze się w historii MŚ z jednym zwycięstwem jakich są dziesiątki każdego roku w kolarstwie to już chyba megalomania...

Ta klasyfikacja górska to jak klasyfikacja powiedzmy asyst na takich mistrzostwach. Nawet nie wiem prawdę mówiąc kto ją wygrał :-) W ogóle to słabe te porównania do Mistrzostw, które przyciągają wzrok miliardów ludzi.

Ale spoko, przyzwyczaiłem się że w tym kraju jest polska
  • Odpowiedz
@DwaKolory: Sprzęt maja taki sam, majka jeździ dla jednej z lepszych drużyn.

Nie, klasyfikacja górska to najważniejsza klasyfikacja zaraz po generalnej. To jest właśnie informacja o tym kto przejechał najlepiej najważniejsze (górskie) etapy. Spokojnie można ją porównywać do króla strzelców.

Zwycięstwo na 2 z 4 najtrudniejszych etapów najważniejszego wyścigu zdarza się raz na x lat.
  • Odpowiedz
@emtei: Dobrze, za kilka tygodni spytam się znajomych z zagranicy ile wygrali Niemcy i kto wygrał dwa etapy górskie na TdF i może coś mi się w tym poglądzie odmieni :-)

Trzymamy kciuki za Polaka i pozdrawiam :-)
  • Odpowiedz
@DwaKolory: No ale nie porównujemy popularności piłki nożnej i kolarstwa. Bo to jest oczywiste.

Porównuje prestiż króla strzelców na mundialu wśród piłkarzy vs prestiż zdobycia koszulki w grochy wśród kolarzy ;)
  • Odpowiedz