Wpis z mikrobloga

Wersje Rosjan:

- Ukraińcy zestrzelili MH17 swoim BUKiem

- Ukraiński samolot SZTURMOWY SU-25 (pułap 7.000m, wysokość bojowa na około 5.000m) zestrzelił MH17(lecącego na wysokości 10.000m)

Wersje separatystów w kolejności chronologicznej:

- Zestrzeliliśmy AN-24

- Zestrzeliliśmy transportowiec medyczny

- Ukraińcy chowali się w "korytarzu" lecącego MH17 i być może go zestrzeliliśmy

- Nie zestrzeliliśmy żadnego samolotu, nie mamy takiego sprzętu

- Mieliśmy BUKa od Rosji który mógł zestrzelić MH17 po czym został wywieziony by ukryć ślady, ale to wina Ukraińców bo wiedzieli, że go zestrzelimy oni chcieli i zrobili by wszystko żeby MH17 został zestrzelony. - nowa wersja Aleksandra Chodakowskiego jednego z przywódców separatystów

#ukraina #rosja #katastrofa
  • 15
@Benti: Tak, ale namierz samolot z odległości 5-3km gdy ty lecisz i to pod kątem(bo jesteś niezdolny do lotu bezpośrednio za celem) i jesteś w samolocie szturmowym(bez takich mechanizmów co myśliwski)

Nawet dla takiego BUKa szanse są 90%, a jaki on ma sprzęt namierzający i do tego stoi w miejscu.

Poza tym musiałby trafić kilka razy żeby z samolotu ludzie zaczęli spadać na okoliczne pola i wioskę, a świadkowie słyszeli tylko
@siemankooo: lol co za bzdury. Ciągniesz joya na siebie, samolot się przechyla, radar lokuje cel, strzał - zapomnij. Nie trzeba celu przed sobą trzymać. Takie R-73 chociażby.

Wystarczy popsuć nieco aerodynamikę samolotu, a przeciążenie zrobi swoje.

Taka ręczna IGLA rozwala transportowy AN, a myśliwska rakieta nie daje rady?
@Benti: Dyć mówię, że to samolot SZTURMOWY on nie ma takich możliwości namierzania jak myśliwski.

Rakiety z BUKA mają 90% szans, BUK ma większe możliwości namierzania - dokładniejsze - niż samolot myśliwski starszej generacji, a tutaj rozmawiamy o samolocie szturmowym którego głównym celem są jednostki naziemne.
Jeszcze mam jedną rozkminę. Pamiętacie filmik, co na tle kopalni roztrzaskuje się samolot o ziemie...? Przecież wystarczy popatrzeć do góry by zobaczyć smugę po samolocie (w końcu leciał na 10k) i smugę rakiety (która leci z ziemi na 10k, a może i nie z ziemi).
@Benti: Tak, smugę powinno być widać. Jakby ktoś taką nagrał tuż przed zestrzeleniem to bylibyśmy w domu :)

Tylko nie jestem pewien co do smugi ewentualnej rakiety powietrze-powietrze - nie wiem czy takową widać.