Wpis z mikrobloga

Poszukuję sprawdzonej firmy zajmującej się rejestracją spółek w UK (pośrednictwo Polska - UK).

Problemów ze znalezieniem firm w internecie oczywiście nie ma, jednakże wszelkie opinie na forach oraz artykuły sponsorowane w różnych serwisach pisane na zlecenie tych firm wzbudzają podejrzenie.

Siedzi ktoś w temacie lub zna kogoś kto przeniósł firmę z Polski do UK, lub założył w firmę w UK mieszkając w Polsce?

#firmawuk #firma
  • 6
@Wykopowicz_Ryan: Też się interesowałem. Mam nawet znajomych, którzy prowadzą biuro rachunkowe w UK. Byłem bardzo blisko podjęcia decyzji w zeszłym roku, ale zacząłem szperać po necie.

Nie pamiętam już wszystkich szczegółów, ale generalnie nie ma tak kolorowo jak Ci będą wciskać te gówniane firemki bez adresu. Takie duperele jak adres do korespondencji (kosztuje), obsługa księgowa w UK(kosztuje), adres prywatny (i tu jak nie masz bliskich znajomych i nie udowodnisz np. rachunkami
@Wykopowicz_Ryan:

Taką spółkę można prowadzić z każdego miejsca na świecie. Spółka ma swoją OSOBOWOŚĆ PRAWNĄ i jest jednostką niezależną od właściciela spółki. Aby jednak było to w miarę uczciwe należałoby kilka razy w roku podejmować pisemne uchwały w UK. Posiadamy też umowy o UPO. Możemy pracować na całym świecie. Jest wielu programistów którzy wyjechali do UK, tam znaleźli pracę i wrócili do Polski i pracują zdalnie. Podobnie jest w przypadku ZUSu
Przyznam się szczerze że sam się tym zajmuję, ale nie szukam klientów na wypoku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Firm jest wiele. Nie wiem kogo można byłoby konkretnie Ci polecić bo nie korzystam.