Wpis z mikrobloga

@Vuze: LUDZIE NIE DAJCIE SIE NABRAĆ! stawia go to na wygranej pozycji bo nie wiemy ilu ludzi nie zagłosuje. Być może został by zakopany pod ziemię a tak to patrz #!$%@? stworzył #!$%@? perpetume mobila oszukista #!$%@?.

XD
@Luka_Wars: no do tego, że ja już jakiś czas jestem po szkole średniej, a ciągle mi się wydaję, że warto byłoby sprawdzić ten naiwny system organizowania !!! życia gospodarczego ;), wniosek - mniej bystry muszę być ;)
@NikczemnyPan: Aha, czyli na fali euforii z powodu zdanej matury uważasz się za kogoś, kto może wyrażać opinie o polityce? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wolny rynek jest powszechnie stosowany od ładnych lat, ma na koncie już dwa poważne kryzysy gospodarcze - na początku XX i XXI w. Co tutaj chcesz sprawdzać?
@Luka_Wars:

ad1. nie widzę korelacji miedzy zdaniem matury a uważaniem się za kogoś kto może wyrażać opinie o polityce, bądź nie. Masz jednak rację, euforia byłą ogromna - ledwo zdałem polski !

ad2. ja jestem z tych, którzy uważają ze mamy więcej socjalizmu niż wolnego rynku, if you know what i mean ;)
@NikczemnyPan:

Ja jestem z tych, którzy uważają ze mamy więcej socjalizmu niż wolnego rynku, if you know what i mean ;)


I know that you don't know anything about economy and politics. D. Tusk to dla ciebie również socjalista, tak?
@NikczemnyPan: Jeśli dla ciebie powiedzenie, że premier musi być po części socjaldemokratą to przyznanie się do socjalizmu to chyba nie powinieneś zaliczyć matury. Tak poza tym, Platforma Obywatelska jest w PE w chadecji, a nie socjalistach.
@Luka_Wars:

Socjaldemokracja – lewicowy ruch społeczny wywodzący się z ruchu robotniczego, który za główny cel stawia sobie budowę ustroju i społeczeństwa socjalistycznego drogą demokratycznych reform.


Wybacz, ale nadawanie tonu wypowiedzi, że jak premier po części to nie oznacza, że w ogóle, brzmi jak tłumaczenie uber kuca z bredni krula

co do matury, pisałem przecież, że ledwo zdałem, weź to pod uwagę ;)
@NikczemnyPan:

Wybacz, ale nadawanie tonu wypowiedzi, że jak premier po części to nie oznacza, że w ogóle, brzmi jak tłumaczenie uber kuca z bredni krula


Masz poważny problem z logiką. Za bardzo nie rozumiem, co starałeś się udowodnić cytując definicję socjaldemokracji. Może prościej - wskaż mi wypowiedź D. Tuska, w której przyznał się, że jest socjalistą. Takiej nie znam, może się mylę.
@Luka_Wars:

– Człowiek staje się coraz bardziej konserwatywny wraz z dojrzewaniem córki. Ale chcę też powiedzieć, że im dłużej jest się premierem, tym bardziej staje się w jakimś sensie socjaldemokratą – mówi w wywiadzie dla "Polityki" Donald Tusk. Premier zdradza też, że za kilka lat nie wyklucza koalicji z SLD.


ad. logika, jeżeli stwierdzam że jestem socjaldemokratą, a z definicji wynika, że dążę do socjalizmu, to to implikuje bycie socjalistą, nie
@NikczemnyPan: Wiedziałem, że mówisz o tej wypowiedzi. Czytaj ze zrozumieniem. D. Tusk nie mówił, że jest socjaldemokratą, tylko tyle, że zajmowanie najwyższych urzędów państwowych wymaga dbałości o sprawiedliwość społeczną, wrażliwości społecznej. Socjaldemokracja lub socjalizm to terminy znacznie szersze.

@asdfghjkl1: Wtrącasz się w dyskusję nie wiedząc, czego ona dotyczy. Użytkownik wspomniał o wypowiedzi D. Tuska, a ja poprosiłem o jej zacytowanie. Twój wywód o czynach bardzo głupi, ponieważ rozumiem, że brak
@Luka_Wars: to o czym teraz piszesz, wspomniałem w spojlerze dwa posty wyżej. Przewidując bieg wydarzeń ;)

Nie powiedział też, nie jestem socjaldemokratą. Tak naprawdę to powiedział, że jest konserwatywnym socjaldemokratą, dzięki córce i z racji pełnionego stanowiska.
@asdfghjkl1:

deficyt budżetowy


Co deficyt budżetowy? Socjalizm wzywa do doprowadzenia państwa do deficytu budżetowego? Socjalizm postuluje zrównoważony rozwój, a więc to nie w jego stylu wydatkowanie ponad możliwości.

utrzymywanie zusu


Publiczna służba zdrowia i system emerytalny to nie socjalizm, tylko jedna z podstawowych funkcji każdego państwa. Obie te funkcje finansowane są za pośrednictwem systemu podatkowego - a ten jak i system monetarny nie należy raczej do wynalazków socjalistów. Jeśli chodzi o
@Luka_Wars: Socjalizm nie wzywa do deficytu budżetowego, źle to określiłem, ale wzywa za to do państwowych emerytur oraz służby zdrowia. Na pewno wymienione wyżej rzeczy nie są po drodze z wolnym rynkiem. Publiczna służba zdrowia i system emerytalny to nie jest podstawowa funkcja państwa. Gdyby rządził nami liberał z krwi i kości mielibyśmy prywatną służbę zdrowia oraz dobrowolność przy emeryturach. A z wiekiem emerytalnym chodziło mi o jego utrzymanie, dalej idąc
@asdfghjkl1:

Socjalizm nie wzywa do deficytu budżetowego, źle to określiłem, ale wzywa za to do państwowych emerytur oraz służby zdrowia.


Nie, skąd ty masz tę wiedzę?

Na pewno wymienione wyżej rzeczy nie są po drodze z wolnym rynkiem.


Konkurujące ze sobą i zabiegające o klientów OFE to nie jest liberalne rozwiązanie? Likwidacja regulacji pewnych zawodów to nie jest liberalizacja prawa pracy?

Publiczna służba zdrowia i system emerytalny to nie jest podstawowa
@Luka_Wars: Napisaem, że państwowe emerytury i publiczna służba zdrowia to rzeczy, które nie mają po drodze z wolnym rynkiem. Co do państwa - to zależy jaką przyjąć definicję. Obecnie państwo spełnia wiele ważnych i niezbędnych funkcji, ale to w żaden sposób nie dowodzi, że państwo może spełniać te funkcje najlepiej, przykładem w tym wypadku jest właśnie służba zdrowia. Co do Wiplera to przecież rozprawy nie było, nagrań nie ma, dowodów również.
@asdfghjkl1:

Co do Wiplera to przecież rozprawy nie było, nagrań nie ma, dowodów również. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Aha, czyli twierdzenie z dupy i bez pokrycia w rzeczywistości?

Obecnie państwo spełnia wiele ważnych i niezbędnych funkcji, ale to w żaden sposób nie dowodzi, że państwo może spełniać te funkcje najlepiej, przykładem w tym wypadku jest właśnie służba zdrowia.


W którym państwie istnieje wyłącznie prywatna służba zdrowia, w