Wpis z mikrobloga

#browarolimp #p--o #ocenpiwo #browarhipster #not4janusz

Wypilem i skoro prosicie o #ocenpiwo to nie pozostaje nic innego jak podzielic sie opinia.

Zeus, Browar Olimp. P--o w stylu Imperial India Pale Ale.

Eks: 17,5 Alk:7,5% ibu:80

Tradycyjnie pekata butelka euro 0,5 przywodzaca dobre wspomnienia z dawnych lat 90tych. Fajna etykietka i stylistyka. Nie raz to mowilem, ale podobaja mnie sie etykiety oraz cala mityczna otoczka waszych piw. Widzialem tez Zeusa w zalakowanych baczka. Lak to swietny pomysl. Pozdro dla tego, co musi lakowac te tysiace buteleczkek :)

Po otwarciu odczuwalny zapach amerykanskiego chmielu; sosna i żywica. W drugim rzedzie zdecydowanie karmel i majaczacy w tyle grepfrut i estrowosc. Kolor miedziany, ze zmetnieniem. Osadow i farfocli - brak. Po nalaniu do piana na jeden palec,ale szybko sie redukuje do krazka, jak zreszta w wiekszosci imperialek. Niezbyt mocno nasycone.

Do rzeczy... Od raz czuc mocna goryczkę o smaku - tym co zapach. To jest p--o z tych zywiczno-ziolowych klimatów. Czuc tez wyrazna slodowosc, dosc karmelu oraz jakby to powiedzial Kopyr - wyczuwalne melanoidyny :D Jest tez lekki dwuacetyl, ale przy piwach mocno karmelowych - moze byc.

Goryczka jest solidna i odczuwalna w gardle. Mimo niskiego jak na imperialke ekstraktu, p--o jest tresciwe i slodowo pelne. Nie jest tez przeslodzone jak Crazy Mike z Alebrowaru, ba nie ma cukru w ogole. A-----l - gdzies tam z tylu, malo wyczuwaly z zapachu, w glowie juz szumi mimo to :) Prym wioda chmiele i slody.

Ogolem to p--o mi smakowalo, choc mocna zywiczno-iglasta goryczka i pelnia slodowa to nie moj klimat, preferuje raczej ipy w temacie mango-cytrus-zolte owoce. Tak czy owak... Jesli komus przeszkadzala alkoholowosc w Brackim IPA, to tu mozebyc mile zaskoczony - oczywiscie jesli wytrawny, a zarazem pełny klimat zywiczno-karmelowy podejdzie w smaku. Nie wiem czy lato to dobry czas na degustacje piwa w tym stylu, bo jakiekolwiek by ono nie bylo to moze wydawac sie za ciezkie na te pore roku. Nie mniej jednak, dobrze oceniam to p--o. Chetnie do niego wroce gdzies na jesieni, natomiast na dniach dopisze swa opinie na ratebeer'a.
dr_gorasul - #browarolimp #p--o #ocenpiwo #browarhipster #not4janusz



Wypilem i sko...

źródło: comment_b4iFBY2wWjxm7hlr8nFOVndnXb2bNBdC.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dr_gorasul: dzięki za opinię.

odnośnie brackie imperial ipa, to ja nie wyszywam w nim jakiegoś ekstra alkoholu.

w dodatku jest bardzo pijalne.

co przy procentarzu 8,5% jest bardzo zdradliwe.
  • Odpowiedz
@pestis: Dzieki brackiej przetrwalem zime, swietne p--o, rowniez nie powiem by bylo jakos specjalnie alkoholowe. Owszem grzalo, ale nie by czuc bylo bimber jak niektorzy pisali. Ludzie pewnie bimbru na oczy nie widzieli...
  • Odpowiedz
@koob: Pilem Prometeusza, rowno rok temu i wowczas mi nie podszedl.

Z tego co widzialem, pojawila sie nowa odslona tego piwa. Tylko nie wiem czy cos sie w nim zmienilo
  • Odpowiedz