Wpis z mikrobloga

W te wakacje chce po raz kolejny przejechac sie autostopem, tym razem samemu, co nigdy wczesniej mi sie nie zdarzylo w zwiazku z tym mam kilka pytan. Uczac sie na bledach ostatniego razu zamierzam spakowac sie zdecydowanie lżej i wziąźć jak najmniej. Jednak wolałbym sie zabierać swojego 3-osobowego namiotu tak więc co zamiast tego? Jak spać? Myślałem nad hamakiem materiałowym ale te z tropikiem są za drogie.

Butle gazowe - nigdy wcześniej nie używałem, ktoś ze sobą targa? Myślę,że warto dla tej kawy o poranku.

Za cel wybrałem sobie skandynawię, jeszcze nie wiem co i jak ale taki zarys mi się w głowie rysuje by popłynąć promem z Polski na Gotlandię, a dalej zobaczymy jak się potoczy. Nigdy wcześniej nie byłem w tych rejonach i nie znam klimatu, obawiam się że buty i kurtka przeciwdeszczowa są niezbędne. Jak przeżyć przy tych potwornych cenach? #autostop #podroze #skandynawia #szwecja #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@Bunis: taką malutką 250g czemu nie, ale jaką to ma wydajność?

Idealnym namiotem byłby taki wielkości letniego śpiwora do 100zł oczywiście obowiązkowo moskitera i tropik. Ale czy to realne?
  • Odpowiedz
@patikoti: Ciężko stwierdzić co z tym namiotem, bo nie piszesz jak jedziesz. Jak w celu dojazdu do jakiegoś konkretnego miejsca, to nawet spanie po drodze bym olewał i przy tym targał większy namiot bo na miejscu będzie wygodniej. Jak tak na objazd to raczej inwestuj w jakiś jednoosobowy, pozwiedzasz sobie wygodnie skandynawskie autobany.

Kawa na stacji benzynowej chyba nie wyjdzie tak drogo, a te będziesz odwiedzał raczej często. Bez kawy
  • Odpowiedz
  • 0
@march: jeżdze bez pośpiechu, gdzie mnie poniesie lekko trzymając się wyznaczonego celu ;-)

Poza samą kawą myślę też nad jedzeniem podgrzanych posiłków chociaż owsianka na wodzie co by znacznie zwiększyło komfort podróży (bo ile można jeść te buły?)

ma ktoś z Was może taki namiot jednoosobowy? Dużo jest z tym pieprzenia przy rozkładaniu? Wiązanie tego wszystkiego w moim 3osobowtm zajmuje z 10min, a po ciemku będąc zmęczonym 2x tylw. Mam
  • Odpowiedz
@patikoti: kup inny namiot ;) moj wazy niecale 2kg, jest dwuosobowy. Gdybys jechal na balkany to mozesz ryzykowac spaniem pod chmurka, ale skandynawia bywa kaprysna wiec lepiej miec dach nad glowa ;) a kawe pije na stacjach benzynowych- nie lubie tachac zbednych kilogramow :Paczkolwiek kiedys pojechalam z przyjaciolka do wloch z butla, menazkami itp. I fajnie bylo sobie zrobic spaghetti na jakiejs gorce w toskanii. Takze zmien namiot, wez butle
  • Odpowiedz