Wpis z mikrobloga

Jutro mam pierwszą poważną rozmowę o pracę ( #programowanie ) w swojej karierze i trochę się stresuję. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jeśli dostanę tę robotę, to przenoszę się na zaoczne i witaj przygodo.

Przepierdzieliłem dzisiaj dla przypomnienia książkę, z której się uczyłem.

Po cichu liczę, że się uda i ewentualny brak wiedzy nadrobię gadką. A jak nie to chociaż będę wiedział czego muszę się douczyć i jak taka rozmowa wygląda.

Stanowisko: junior C# dev, doświadczenie: brak, tylko to czego sam się nauczyłem.

#pracbaza #rozmowakwalifikacyjna #stres ##!$%@? #wpisowatpliwejwartoscimerytorycznej
  • 29
@campleo: To jest Polska, tu nikt Ci nic nie zaproponuje, a widełki są pilniej strzeżone niż kody atomowe.

Jak będą pytać ile chcę, to najpierw spróbuję wyciągnąć widełki jakie oferują, a jeśli nie podadzą to chcę zaproponować 1800-2000 netto, bo tyle by mnie satysfakcjonowało na pierwszą pracę przy której głównie będę się uczył i expił.

Wszystko zależy od tego jak przemaglują mnie na rozmowie i jak wypadnie moja wiedza. Jak odpowiem
@campleo: Po wykalkulowałem sobie ile potrzebuję na studia, życie + parę stów górki. Dla mnie liczy się bardziej od kasy to żeby załapać się w branży i zacząć rozwijać pod kątem programowania przy ludziach którzy to ogarniają.

@Algorytmistrz: teleinformatyka na UTP, kończę inżynierkę

@msq: Domyślam się, że tak to właśnie wygląda. Nie rozumiem, czemu u nas nie może być jak na zachodzie gdzie przy ogłoszeniach o pracę w każdej
@d__k: Chodziło mu o to chyba, że kandydat zawsze podaje zaniżoną stawkę, bo to może być kryterium na podstawie którego rekrutują: wybiorą tego kto zawoła najmniej.

Biorąc to pod uwagę, jeżeli rekrutujący rzuci jakąś realną kwotę to będzie ona dużo wyższa i jak kandydat ją zaakceptuje to tracą na tym.

Tak ja to zrozumiałem.
na zachodzie gdzie przy ogłoszeniach o pracę w każdej branży masz podaną pensję miesięczn


@severian: Nie przy kazdej i nie miesieczna. Ale - przynajmniej w IT - sporo ogloszen podaje widelki, fakt. Zdecydowanie wiecej niz w PL.

Zwykle stawke roczna (umowa stala) lub dzienna (kontrakt)

w jakim sensie


@d__k: W takim ze jesli kandydat chce zaspiewac 3k a pracodawca planowal przeznaczy na to pomiedzy 4k a 5k to ten ktory
@msq: pamiętaj, że szczęśliwy programista = wydajny programista, a programista który zaczepił się na X czasu i szuka pracy dalej jest mało wydajny. A szuka się nowej pracy zazwyczaj jeżeli Cię pensja nie zadowala, jak już programista pracował XX lat wtedy może sobie pozwolić na rozwój ciekawych projektów nie koniecznie gdzie najwięcej golda zgarnie. We #wroclaw firmy #it narzekają na nie lojalnych pracowników, skoro zatrudniają takich za 1,8-2,2k netto i brak