Wpis z mikrobloga

@Desp3r: tam nie ma żadnego filcu. serio. i nigdy nie było... sprawdzam regularnie, odkręcałam kartę graficzną i procesor. wiatrak też teoretycznie mogę, ale akurat tak jest zamontowany, że może być ciężko, bo w chodzi pod obudowę połowa.
  • Odpowiedz
@Puchalke69: innego biurka nie mam niestety, a na innym stole też padał. to pewnie pasta, nigdy nie wymieniałam. jak to nie pomoże, to zostaje podkładka chłodząca albo Saper :]
  • Odpowiedz
@SScherzo: gpu jak i cpu raczej nic nadzwyczajnego, to temp1 bardziej martwi, czemu wszyscy korzystają z tego beznadziejnego speedfana jak jest zajebisty hwinfo dzięki któremu można sobie dodac w riva tunerze inforamcje dodatkowe z niego(tj temperatura procesora, obciążenie, wykorzystanie ram itp itd, cała masa rzeczy) ?!
  • Odpowiedz
@Desp3r: zwracam honor - tam nie. zaraz może popatrzę.

@Puchalke69: no poradę z powietrzem i pastą to ja znam :P

@Jurigag: nie wiem, ale nie potrzebuję w sumie programu, żeby wiedzieć, że się przegrzewa, skoro samo dotknięcie obudowy czasem parzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SScherzo: no to jest logiczne, ze obudowa się grzeje - o to chodzi, radiatory mają odporowadzać temperaturę na zewnątrz więc to nic nadzwyczajnego, ja bym pobrał hwinfo i sprawdził co to jest to temp1
  • Odpowiedz
@SScherzo: Z moim doświadczeniem, to 99.9% przegrzewania laptopów to właśnie radiator, do którego ciężko się dostać. Sam po 2 latach musiałem rozebrać cały system chłodzenia swojego laptopa, żeby stwierdzić, że to nie wyschnięta pasta. Pasta ta sama, temperatury jak w nówce :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Desp3r: nie wiem, jak ten radiator wyjąć. z wierzchu wygląda na czysty, więc jeśli coś jest, to głębiej. próbuję obudowę rozkręcić, ale nie chce odejść :S
  • Odpowiedz
@SScherzo: to jest miejsce "wewnętrzne" radiatora, czyli "wiatr" z wiatraka -> kurz -> radiator strona wewnętrzna -> wywiew na zewnatrz. Może TO Ci pomoże. A jeszcze szybciej znajdź film na YT, który ma w temacie "disassembly laptop cooling" i Twój model laptopa.
  • Odpowiedz