Wpis z mikrobloga

@babisuk: Mechanika płynów z fizyką, ech... Mamy daną zwężkę, moc, stałą grawitacyjną, wiemy, że ciśnienie/poziom w zbiorniku na nic nie wpływa. Wg mnie trzeba policzyć ile wody jest w stanie przejść przez tą zwężkę przy zadanej mocy i potem z prędkości wody w zwężce wyliczyć jak wysoko doleci.... Przy czym zaznaczam, że mechanikę płynów zaliczyłem na 3, a było to dawno temu :)
@Mibars: Mechanika płynów to przecież fizyka, nawet równania ciągłości i hydrodynamikę można nawet stosować w mechanice kwantowej przy rozważaniach tzw. prądu prawdopodobieństwa ;)

@babisuk: Zadanie głupie, ale można je rozwiązać następująco:


http://goo.gl/wBEkV


http://goo.gl/vouDe


http://goo.gl/Ekoz9


http://goo.gl/OmLho


http://goo.gl/4eWzv


Nie wiem na ile te rozwiązanie jest poprawne, bo nic z termodynamiki tutaj nie wykorzystuję...
@Feanir:

Gdy rozwiązałeś mi to zadanko to tylko przejrzałem sposób rozwiązywania i nie przeliczałem go.

Dziś z niewiadomego powodu do niego wróciłem, może tym powodem był nadmiar wolnego czasu.

Klasyczny przykład gdzie wynik się zgadza w wyniku nałożonych błędów - rzadkie zjawisko o którym zawsze opowiadała mojej klasie matematyczka z LO.

Całe rozumowanie jest dobre ale w ostatnim przekształceniu popełniłeś drobny błąd.

Ostateczny wzór powinien wyglądać tak

Na to nałożyły się
@babisuk: Ostatnie wzory się zgadzają, bo średnica d=2r... Ale nie wiem, może gdzieś w środku coś jest nie tak, właśnie zbudziłem się i nieee chce mi się tego zbytnio przeglądać ;) Ale mam wrażenie, że przy tych liczbach podstawianych i jednostkach to przekrój czynny na takie zdarzenie jest niewielki. Może wieczorem przejrzę, ale większość w pamięci było zrobione to troszkę ciężko :)